A nagykövet emellett kitért arra is, hogy a magyarországi látogatás rendkívüli lehetőség, hogy a pápa ismét feltüzelje a magyar híveket, még jobban, mint ahogy tette például két évvel ezelőtt. Bár akkor csak rövid időre látogatott ide, ez lesz a harmadik alkalom, hogy a pápa a magyarokkal találkozik, hiszen 2019-ben Csíksomlyón is mintegy százezer magyar hívő előtt tartott szentmisét.
Habsburg Eduárd arról is beszélt, hogy mi a véleménye Ferenc pápának a magyarokról:
„Ferenc pápa úgy gondolja, hogy a magyarok jó, becsületes és bátor emberek. Egy svájci gárdista, aki Budapesten is őszentsége autóját kísérte, később azt mesélte, hogy a szentatyát megindította a két évvel ezelőtti budapesti látogatásán őt fogadó tömeg kitörő éljenzése” – mondta el a nagykövet.