Azt ugyan Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök többször is kinyilvánította a napokban – legutóbb Washingtonban –, hogy országa egykor szoros kapcsolata Magyarországgal sokat változott – s a lengyel kormány most inkább Romániával és a balti államokkal működik együtt –, azt azonban nem állította, hogy ennek konkrétan Orbán Viktor személye az oka. A lengyel kormányfő világossá tette:
a kapcsolat változása mögött Magyarországnak a háborúval, Ukrajnával és Oroszországgal kapcsolatos álláspontja áll.
Morawiecki korábbi szavaiból az kiolvasható, hogy a lengyel kormányfő nem dobta teljesen a sutba a V4-eket, hiszen március közepi prágai látogatásakor reményét fejezte ki a V4-formátum megújításában. A Lengyelország és Csehország mellett Szlovákia és Magyarország alkotta csoporton belül „nehéz témákról is lehet beszélni”, hiszen „cseh és más barátokkal együtt találkozunk ott, és a jövőre nézve is erősebbé válunk” – fogalmazott akkor a politikus.