A hétvégén összecsap egymással a balliberális ellenzék két vezető pártja, a Demokratikus Koalíció (DK) és a Momentum. Ennél a mondatnál a „balliberális” szűkítő jelző mindenképp indokolt, mert a közvélemény-kutatási adatok szerint Gyurcsányékat a Mi Hazánk (MH) követi népszerűségi rangsorban – például a Republikonnál a pártot választók körében 20, illetve 9 százalékon állnak –, de Toroczkaiék teljesen önálló utat járnak, ma elképzelhetetlennek tűnik bármilyen együttműködés az MH, valamint a többi ellenzéki erő között.
Később akart visszatérni a politikába
S annak ellenére is a DK, illetve a lilák számítanak meghatározó erőnek azon a térfélen, hogy az előbb említett intézet januári felmérése szerint a Momentumhoz hasonlóan az MSZP is 6 százalékon áll. Ám ha a szocialisták utóbbi hónapokban nyújtott teljesítményét vizsgáljuk, egyelőre nyoma sincs annak, hogy a megváltóként várt új társelnök, az „igazi baloldali”, a „jó munkásember” Komjáthi Imre képes lett volna bármit is javítani a megtépázott tekintélyükön. Az pedig, hogy csütörtökön az egyik legelismertebb vidéki polgármesterükhöz, a szombathelyi Nemény Andráshoz lett hűtlen az alpolgármestere és az egyik képviselője, Horváth Attila, illetve Kopcsándi József – mindketten átigazoltak a DK-hoz –, tovább roncsolja a pártot.
Így az, hogy szombaton Donáth Anna, vasárnap pedig Gyurcsány Ferenc áll ki a nyilvánosság elé és mond programadó, évértékelő, helyzetelemző, kormányt a búsba kívánó stb. beszédet, mindenképp azt jelzi, a két párt elérkezettnek látta az idejét annak, hogy tisztázzák a viszonyukat egymással, illetve a többi ellenzéki párttal, s gyaníthatóan
nem fogják selyempapírba becsomagolni a mondanivalójukat.
A hírek szerint Donáth később akart visszatérni a politikai élvonalába – októberben született meg a gyermeke, így érthető, hogy az elmúlt hónapokat a családjának szentelte –, de túl sok, számukra aggasztó dolog történt az utóbbi hetekben. Gelencsér Ferenc elnökről kiderült, totálisan alkalmatlan arra, hogy komolyan vehető arca legyen a pártnak, a DK pedig gőzhengerként halad előre, ezért döntöttek február 4-e mellett, bár az ezt beharangozó sziluettes „Ki vezethet új útra minket?” című plakátkampány kissé gyerekesre sikeredett. Az pedig szintén más kérdés, hogy most is jó ötletnek tartják-e ezt az időpontot, mert másnap Gyurcsány reagálhat az elmondottakra, ő meg árgus szemekkel fogja figyelni kolléganőjét.