Rettenetes rémálmom volt, a macskám mentett meg…
Szívük szerint sokkal több rezsit fizetnének havonta, de ezt a regnáló mocskos kormány lehetetlenné teszi.
Nem sikerült zökkenőmentesre a múlt heti tudásmenet. A Pedagógusok Szakszervezete, a Tanítanék és a noÁr mozgalom koprodukciót gyártottak, ám némi sértődés lett a vége.
Az idei év úgy indult a tanártüntetések szempontjából, ahol a tavalyi abbamaradt: a pedagógusok továbbra is a jobb körülmények miatt tartanak demonstrációkat. Január legelején indították útnak az úgynevezett tudásmenetet, melyen keresztül Miskolctól egészen Budapestig vonultak, hogy így hívják fel a figyelmet a problémáikra.
Mint arról korábban a Mandineren beszámoltunk, a pedagógusok részéről nem egyedi ötlet, hogy a borsodi megyeszékhelytől egészen a fővárosig vonulnak, hiszen éhségmenet néven hasonló megmozdulást szervezett korábban az MSZP, igaz, akkor a szegénység felszámolása volt az aktuális követelés a kormánnyal szemben.
A múlt heti, „Tudásmenet az oktatásért” elnevezésű programot három szervezet, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), a Tanítanék és a noÁr Mozgalom szervezte, ám nem maradt konfliktus nélkül a közös munka. Az eredeti programtervben az szerepelt, hogy a napokig tartó menetelés közben meg-megállnak és napközben kerekasztalbeszélgetéseket és egyéb programokat tartanak.
Szerdán azonban a noÁr mozgalom Facebook-oldalán jött a hír, hogy a nagy összefogásba valaki/valami éket vert: a Molnár Áron színész által vezetett egylet azt írta, hogy a gyöngyösi eseményen nem tudnak részt venni. Kissé sértődött posztjukban kiemelik,
Ezután közlik, az eseményt az előbb már említett három szervezet gründolta össze, senki más. Ezután kifejtették, hogy a noÁr a kommunikációért, grafikáért és az adománygyűjtésért volt a felelős, a színész pedig magánügyből nem akart/tudott csatlakozni a menethez.
Értetlenül állunk az a helyzet előtt, amikor megint minket ér az a vád, hogy valamire rátelepszünk. Elkeserítőnek tartjuk ezt”
– közölték a noÁr mozgalom, mely szerint az elejétől kezdve önzetlenül segítették az eseményt.
A poszt végén megjegyezni, hogy talán „nem érdemes belerakni a közügyekbe, mint 2022-ben”, hiszen nem éri meg a mentális és fizikai egészségüket kockáztatni. A kommentekben többen is kritizálták a szakszervezeteket, egy hozzászóló szerint noÁrék rosszul döntöttek, mikor szóba álltak a szakszervezetekkel.
Egyik sem tud semmit felmutatni, csak szüntelenül véleményezik az aktuális helyzetet, arra pedig bárki képes”
– fogalmazott egy kommentelő.
Érdemes felidézni: nem ez az első eset, hogy a mozgalmárok összekülönböznek egy tanári megmozdulás szervezőivel.
Nyitókép: Kisbenedek Attila/AFP