Az MSZP korábban szervezett úgynevezett „Éhségmenetet”, mely során Miskolcról vonultak egészen Budapestig, hogy a szegény sorsú honfitársainkkal tüntessenek a jobb megélhetésért. Egyik alkalommal Simon Gábor egykori szocialista elnökhelyettes is velük menetelt, még mielőtt kiderült, hogy százmilliókat parkoltatott gyanús módon külföldi bankszámlákon.
Komjáthi Imre, az MSZP jelenlegi társelnöke Facebook-oldalára tette ki, egy újságíró azt kérdezte tőle, hogy az ő megmozdulásuknak mi köze és milyen a viszonya a hétfőn induló „tudásmenethez”. Az újév első tanármegmozdulásának célja, hogy a borsodi megyeszékhelyről hat nap alatt Budapestre vigyék a közoktatásban dolgozók üzenetét a döntéshozókhoz.