Tiltakozásom fejeztem ki az Európai Parlament LIBE szakbizottságának elnökéhez
A LIBE sajnálatos döntése tiszteletlen a Tanáccsal, mint az Európai Unió intézményével szemben és súlyosan sérti a lojális együttműködés elvét.
A brüsszeli korrupciós botrányról nyilatkozó Roberta Metsola EP-elnök szavai nagyon kiborították a politikai elemzőt.
„Az Európai Parlamentet és a demokráciát, a nyitott, szabad, demokratikus társadalmunkat érte támadás. Semmi nem fogja megállítani a demokrácia ellenségeit, akik számára ennek a parlamentnek a puszta léte is fenyegetést jelent.. Ezek a harmadik országokhoz kötődő, rossz indulatú szereplők a hírek szerint civil szervezeteket, szakszervezeteket, és EP-képviselőket használtak fegyverként a rendszerünk felszámolásához. A gyanúsítás nem jobb-vagy baloldalról, északról vagy délről szól, ez a jóról meg a rosszról szól, ezért mindenkit szeretnék megkérni, hogy ne használják ki ezt politikai célokra” – ezeket a mondatokat Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke mondta a Katargatenek elnevezett uniós korrupciós botrányra reagálva, és Ceglédi Zoltán olvasta fel a pénteki Ötben.
– kommentálta Metsola nyilatkozatát a politikai elemző.
Mint arról a Mandiner is beszámolt: egy hete robbant a hír, hogy vizsgálati fogságba helyezték az EP korrupcióval gyanúsított görög alelnökét, Eva Kailit, valamint Pier Antonio Panzeri volt olasz szocialista EP-képviselőt, feleségével és lányával egyetemben. Panzerit azzal gyanúsítják, hogy „Marokkó és Katar érdekében politikailag befolyásolta az Európai Parlamentet” feleségét és lányát pedig bűnszervezetben való részvétellel és pénzmosással vádolják.
Az arab érdekek szolgálatért kenőpénzt fogadhattak el, ahogy azt Eva Kaili élettársa el is ismerte.
Vona Gábor a brüsszeli korrupciós botrány kapcsán azt mondta:
Az időzítés gyanús, elkezdtem keresni, kinek az érdeke. Mi van, ha egy belső leszámolás volt?
Mi van, ha az Európai Bizottság és az Európai Tanács a megegyezés irányába szerette volna tolni a folyamatot, és kiiktatták ebből a rendszerből, aki ennek a megegyezésnek a legnagyobb ellensége volt” – fejtegette a volt Jobbik-elnök. Ceglédi is egyetértett ezzel, hozzátéve: az információért, és annak gyorsaságáért éri meg lefizetni egy EP-képviselőt.
Az ATV műsorában ezen kívül szóba kerültek még az uniós pénzek és a Blaha Lujza tér felújítása is.
A teljes adást alább nézheti meg, az idézett jelenetek a 37. perctől kezdődnek:
Nyitókép: YouTube-képernyőfotó