Döntöttek a szlovákok: katonákat küldenek a válság kellős közepébe
„A feszültség fokozódása érezhető” – mondta a szlovák védelmi miniszter.
Ez a legalacsonyabb adat az EU-ban, Magyarország esetében ez az arány 48 százalék volt.
A 2019-es Eurobarométer eredményei szerint Szlovákia lakosságának csupán 31 százaléka értett egyet azzal, hogy a melegeknek, leszbikusoknak és biszexuálisoknak ugyanazokkal a jogokkal kell rendelkezniük, mint a heteroszexuálisoknak. Magyarország esetében ez az arány 48 százalék volt.
Azonban még a magyarországi eredmény sem mondható sokkal jobbnak, tekintve, hogy az uniós átlag 76 százalék volt – írja hazánkát és Szlovékiát e szempontból összevető cikkében a Denník N.
Bár Magyarországon létezik bejegyzett élettársi kapcsolatról szóló törvény, 2021- ben Putyin példáját követve elfogadták az úgynevezett pedofíliatörvényt, amely a pedofíliát egy kalap alá veszi a nemiség kérdésével. Ez a törvény egyéb következmények mellett lehetetlenné teszi a fiatalok felvilágosítását ebben a témában. A legfontosabb homofób politikusok közé sorolhatóak például Kövér László, a magyar parlament elnöke, Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettese, Boris Kollár, a szlovák parlament elnöke és Igor Matovič, az OĽaNO vezetője – írják a cikkben.
Kiemelik továbbá Dúró Dórát, a radikális jobboldali Mi Hazánk mozgalom országgyűlési képviselőjét, aki egy gyermekkönyvet csak azért ledarált, mert abban hátrányos helyzetű mesehősök, például LMBTI+ emberek szerepeltek.
„Szlovákiában Zuzana Caputová köztársasági elnök próbálja kompenzálni a homofóbiát, illetve Eduard Heger miniszterelnök a maga homályos módján. Magyarországon ez a munka az ellenzék egy részének és a polgároknak a vállán marad. Ha megnézzük az LMBTI+ emberek elfogadottságát Magyarországon, a helyzet jelentősen javult. Ez a masszív propaganda ellenére történt, amely elsősorban a kormánypártok szavazóihoz jut el” – értékel a Denník N.
Nyitókép: MTI/TASR/Martin Baumann