Gyurcsányéknak – hiába ők most a legnagyobbak – nem egyszerű a helyzetük, nincs igazán eladható, elismert várospolitikusuk, nem véletlen, hogy három évvel ezelőtt is a pályakezdő Kálmán Olgával próbálkoztak. A legtapasztaltabb talán Gy. Németh Erzsébet, volt főpolgármester-helyettes, de egyrészt ő már beült a parlamentbe, másrészt az ő személyisége, habitusa teljesen alkalmatlanná teszi erre a feladatra. A helyére Bősz Anett került a Városházára – ő áprilisban nem jutott be a parlamentbe, de az előző ciklusban a gyakorlatilag nem létező Magyar Liberális Pártból igazolt Gyurcsányék frakciójához –, benne Gyurcsányék láthatnak fantáziát, hiszen ambiciózus, jól nyilatkozik, sokat szerepel és mindössze 36 éves, ami kifejezetten előnyös a nyugdíjasok pártjának elkönyvelt DK számára.
Elvileg labdába rúghatna még a párt több kerületi polgármestere is, de az MSZP-ből átnyergelt Kiss László óbudai, valamint Szaniszló Sándor pestszentlőrinci-pestszentimrei városvezetők maradni akarnak a kerületükben, ám gyaníthatóan túl nagy is lenne számukra a főpolgármesteri kabát, és van éppen elég gondjuk a saját városrészükben is. Szaniszló egyébként is inkább árnyékminiszterkedik. Az újbudai László Imre korábban – elsősorban a korára tekintettel – nem is akart újrázni, de a híreink szerint vállalna még egy ciklust a XI. kerületben, feltéve persze, ha újra győzni fog. Az erzsébetvárosi Niedermüller Péterrel pedig az a gond, hogy jóformán akárhányszor megszólal, annyi botrány kerekedik ki belőle, így annak is örülhet, ha maradhat a posztján 2024-től is.
A Momentumnak sem egyszerű a helyzete