Gulyás Márton a Telexnek adott videóinterjút, ahol a 2022-es országgyűlési választásról, a kampányról, Márki-Zay Péterről, és a független-objektív újságírásról esett szó. Kiderült, „minden borzalmával együtt” szenvedélyesen érdekli Gulyást a Fidesz. A Partizán első embere azt is elárulta, hogy Márki-Zay Péterre szavazott, „de nem szívből”. Sok emberét katáztatta, bár szerinte nehezen egyeztethető össze a katázás a baloldalisággal.
„Van egy alapvető félreértés a független-objektivitás kérdéskörében. Ez a kormányoldalról egy szitokszó, és azt gondolom, hogy a kormánytól független nyilvánosság is félreérti, hogy mit jelent függetlennek, pláne objektívnak lenni. Ez nem egy cél, hanem egy eszköz. Egy munkamódszer” – fejtette ki Gulyás. Hozzátette: