Könyörtelenül rámutatott a brüsszeli lap: ez a megbocsáthatatlan bűne Elon Musknak
Nem véletlenül rettegnek a progresszívek.
A cél a csalás narratíva megalapozása lehet a baloldalnak arra az esetre, ha elveszítenék a választásokat.
Béres Sándor írása
***
A Mandiner megnézte a Magyarországon tevékenykedő, hivatalosan is nyilvántartott választási megfigyelők listáját és abból kiderül, hogy nemcsak a Soros-emberekkel telerakott EBESZ-delegáció segíthet be a baloldalnak a választási csalás narratívájának megalapozásában, hanem más Soros által támogatott szervezetek is választási megfigyelőként tevékenykednek hazánkban.
Ilyen, önállóan megjelenő szervezet például a Political Accountability Foundation Poland, amelyet a lengyel Soros-alapítvány, a Stefan Batory Foundation pénzel. A lengyel szervezet egyébként a hazai Soros-fiókszervezetekkel együtt szólította fel az uniós tagállamokat arra, hogy vegyék komolyan a hazákba érkező EBESZ választási jelentését és a szervezet ajánlásait.
Ilyen, hazánkba érkező Soros-szervezet a Union of Informed Citizens nevű szervezet is, amelynek partnerei között ott van az amerikai külügy által pénzelt Freedom House és az örmény Soros-alapítvány, a Open Society Foundations Armenia is fellelhető.
Szintén Soroshoz köthető az ENEMO nevű szervezet, amely 275 megfigyelőt delegál Magyarországra. Az ENEMO-t 2001-ben alapították balkáni és közép-ázsiai országok nemkormányzati szervezetei. Az ernyőszervezet tagja például a belarusz Helsinki Bizottság és az örmény Transparency. Montenegróban van a székhelyük, egyetlen tevékenységük, hogy választási megfigyeléseket végeznek. Eddig csak olyan országban végeztek megfigyelést, amely országból van tagszervezetük.
Az EBESZ tevékenysége kapcsán nem ez az első érdekesség. Olvasóink számára emlékezetes lehet, hogy már a választásokat megfigyelő EBESZ-delegációt is Soroshoz köthető NGO-k hívták be az országba.
Mint arról korábban beszámoltunk, a Telex már január középén megírta, hogy húsz NGO fordult az uniós testülethez. Mint a portál fogalmazott, kezdeményezésükkel azt szeretnék elérni, hogy az EBESZ ne „korlátozott missziót” küldjön az áprilisi parlamenti választások megfigyelésére, hanem, hogy a monitorozás ezúttal legyen teljes körű. Az ügyre érdekes fényt vet, hogy
Erről ide kattintva olvashat bővebben.
Olvasóinkat a fentieket követően aligha lepi meg, hogy a Mandiner által megismert lista szerint a résztvevők egy része szorosabban vagy lazábban, de köthető Soros Györgyhöz, legalábbis kapcsolatba került vagy dolgozott az általa támogatott nemzetközi szervezeteknek. Erről ide kattintva olvashat bővebben.
A misszió a napokban új tagokkal bővült, mégpedig egészen magas rangúakkal. Így elvileg személyesen, regisztrált megfigyelőként felügyeli a magyar választások tisztaságát az EBESZ/ODIHR igazgatója, Matteo Mecacci. „Pártokfelettiségéről” sokat elárul, hogy radikális baloldaliként 2008 és 2013 között az olasz Demokrata Párt képviselője volt a római parlamentben, aktívan kampányolt és tüntetéseket is szervezett az olasz jobboldal akkori vezetője, Silvio Berlusconi miniszterelnök ellen.
De nem csak Mecacci áll ideológiai alapokon a most hazánkba érkezettek között. Az EBESZ választási részlegének vezetője, Meaghan Fitzgerald korábban a Carter Center munkatársa volt, melynek partnere – nem meglepő módon – a Nyílt Társadalom Alapítványok. Fitzgerald ezen kívül dolgozott egy Democracy Reporting International (DRI) nevű liberális lobbiszervezetnél is, melynek egyik partnere, a Civitates szintén a Soros-hálózat által szponzorált.
És a sor(os)nak itt még nincs vége. A brit Katya Andrusz, az EBESZ/ODIHR szóvivője a CEU-n végzett, és korábban „szabadúszó újságíróként” tudósította a nemzetközi baloldali sajtót, így Guardiant vagy az Economistot. Az EBESZ által kiadott korábbi jelentések, valamint a stáb összetételét nézve nem állhat távol valóságtól az a megállapítás, mely szerint a szervezet itteni munkájának célja, hogy előre megfontolt szándékkal aláássa a demokratikus magyar választásokba vetett bizalmat,
– ezzel kínálva „menekülési útvonalat” a baloldalnak arra az esetre, ha elveszítenék a választásokat. Erről ide kattintva olvashat bővebben.
Nyitókép: Mandiner archív