A nem kormányzati szervezetek (NGO) nem csupán külföldi újságírókat, illetve magyar médiumokat befolyásolva festenek torz képet Magyarországról, hanem a nagykövetségeken keresztül is a kormányváltás kikényszerítésén munkálkodnak – számol be a Magyar Nemzet a cikksorozata legújabb részében. A lap azt írja, a Soros-hálózat meglehetősen jó kapcsolatokat épített ki a különböző nagykövetségekkel. A szerkesztőséghez ismeretlen e-mail címről eljuttatott hatalmas dokumentumhalmaz szerint az NGO-k a diplomatákkal együttműködve is igyekeznek befolyásolni a magyar, illetve a környező országok belpolitikai folyamatait.
Külföldi nyomás az ország vezetésére
A Skype-interjúkból kiderült, a tőzsdespekuláns által finanszírozott jogvédő szervezetek egykori vezetői számos nyugat-európai – köztük a holland, a francia, a belga, a flamand, a luxembourgi, a spanyol, a brit, az amerikai és az ausztrál – követségre is olyan partnerként tekintenek, amelyek segítik a munkájukat. Andrej Nosko, a Soros György-féle Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) korábbi igazgatója az egyik felvételen arról beszélt, ha egy jogvédő szervezet nem ért egyet egy adott szabályozással – vagy ha éppen kormányváltást szeretne elérni –, akkor a legkézenfekvőbb megoldás külföldről nyomást gyakorolni az ország vezetésére. Szerinte elsősorban nem anyagi támogatást várhatnak a követségektől, hanem például különböző események megszervezésben segíthetnek, nagyobb súlyt adhatnak a civil szervezeteknek. Nosko elmondta, az NGO-knak