Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Ha egy jogvédő szervezet nem ért egyet egy adott szabályozással, akkor a legkézenfekvőbb megoldás a számára az, hogy külföldről nyomást gyakorol az ország vezetésére – írja a lap.
A nem kormányzati szervezetek (NGO) nem csupán külföldi újságírókat, illetve magyar médiumokat befolyásolva festenek torz képet Magyarországról, hanem a nagykövetségeken keresztül is a kormányváltás kikényszerítésén munkálkodnak – számol be a Magyar Nemzet a cikksorozata legújabb részében. A lap azt írja, a Soros-hálózat meglehetősen jó kapcsolatokat épített ki a különböző nagykövetségekkel. A szerkesztőséghez ismeretlen e-mail címről eljuttatott hatalmas dokumentumhalmaz szerint az NGO-k a diplomatákkal együttműködve is igyekeznek befolyásolni a magyar, illetve a környező országok belpolitikai folyamatait.
A Skype-interjúkból kiderült, a tőzsdespekuláns által finanszírozott jogvédő szervezetek egykori vezetői számos nyugat-európai – köztük a holland, a francia, a belga, a flamand, a luxembourgi, a spanyol, a brit, az amerikai és az ausztrál – követségre is olyan partnerként tekintenek, amelyek segítik a munkájukat. Andrej Nosko, a Soros György-féle Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) korábbi igazgatója az egyik felvételen arról beszélt, ha egy jogvédő szervezet nem ért egyet egy adott szabályozással – vagy ha éppen kormányváltást szeretne elérni –, akkor a legkézenfekvőbb megoldás külföldről nyomást gyakorolni az ország vezetésére. Szerinte elsősorban nem anyagi támogatást várhatnak a követségektől, hanem például különböző események megszervezésben segíthetnek, nagyobb súlyt adhatnak a civil szervezeteknek. Nosko elmondta, az NGO-knak
és beszélni az ottani hivatalnokokkal, mivel ők monitorozzák a tagállamok intézkedéseit.
Egy másik, Jeney Orsolyával, az Amnesty International Magyarország volt igazgatójával készített Skype-interjúból kiderült, hogy ők szervezték meg, hogy a nagykövetségek küldjenek egy csoportot a Pride-ra. Egy másik kezdeményezés keretében pedig arra kérték a követségeket, hogy a transzgender emberek jogaiért álljanak ki a transzgenderek napján. Azt is elárulta, hogy jellemzően legalább 10 követséggel működtek együtt egy-egy akcióban.
Varga Kristóf Zoltán – aki korábban az Open Society Foundations, vagyis a Soros-alapítvány budapesti igazgatójaként dolgozott – arról számolt be, hogy a nagykövetségek a különböző kezdeményezések támogatóiként fontosak az NGO-k számára, védelemmel láthatják el az embert.
A Magyar Nemzet az elmúlt hetekben sorozatban közölte a Soros-hálózat valódi arcát bemutató cikkeket. Számos Skype-interjúból kiderült, hogy az NGO-k a külföldi újságírók befolyásolásával miként festenek torz képet hazánkról. Andrej Nosko szerint a jogvédő NGO-k például előszeretettel élnek vissza a külföldi újságírók hiányos nyelvtudásával, s pontatlan, elfogult másodlagos forrásokkal látják el a médiamunkásokat. Sőt, fizetnek is azért, hogy a sajtó az ő narratívájukat közvetítse. Azt is elárulta, hogy a fősodrú európai balliberális lapok jelentős része hajlandó lehozni az NGO-k közreműködésével készült anyagokat. A Newsweek mellett a Politicót és a Financial Timest is megemlítette. Kijelentette, akár meg is lehet kreálni a hírértéket, ha az hiányzik egy témából.
A Magyarországon működő balliberális médiumok közül többről is tudni, hogy Soros alapítványának bőkezű anyagi támogatását élvezik. Ilyen például az
amelyben két külföldi személy is található, Marie Nemcova és Valer Kot, akik prominens alakjai egy úgynevezett Media Development Investment Fund-nak. Az MDIF egy New York-i székhelyű, non-profit befektetési alap, amely az egyik legfőbb védelmezője a független – vagyis a Soros-hálózat véleményét közvetítő – médiának az olyan országokban, ahol szerintük a szabad és független média fenyegetés alatt áll. Ez a szervezet finanszírozza a 444.hu működését, az alapot pedig hatalmas összegekkel támogatja a Soroshoz köthető Open Society Foundation.
A Soros-alapítványnak mindemellett résztulajdona van a Magyar Narancs című hetilapban, de több oknyomozó portált is fenntart. Ilyen például az Átlátszó vagy a Direkt 36. Ez a kör támogatója továbbá a Tilos Rádiónak is.
Nyitókép: Andrej Nosko/Videa