Kiszivárgott a dátum, ekkor döntenek Von der Leyen sorsáról – Magyarország szerepe is előkerült
Aggódhat az Európai Bizottság elnöke.
Közelebbről is megnézték az szupermutánst, a tudósoknak jó híreik vannak.
Bár még keveset tudni a dél-afrikai mutációról, az oxfordi kutatók az eddigiekből is le tudtak vonni hangsúlyos következtetéseket, írja a HVG. Mostanra Európa több országában is megjelent az omikron nevű koronavírus-variáns, amely a kórokozó egy újabb, Dél-Afrikából származó változata. Hogy pontosan miként teljesítenek ellene a vakcinák, az még nem tisztázott, de a kutatók folyamatosan vizsgálódnak. Közéjük tartoznak az Oxfordi Egyetem szakértői is, írják, akik most új hírekkel álltak elő. A tudósok szerint
Vizsgálatokon alapul a hír
A kutatók szavait a Bloomberg idézte, hangsúlyozva, hogy a szakértők ezt már az új vírusváltozaton elvégzett vizsgálataikra hivatkozva közölték. Az egyetem szerint tavaly is megjelentek új vírusváltozatok, a vakcinák továbbra is nagyon magas szintű védelmet nyújtanak a súlyos megbetegedések ellen. A Bloomberg szerint a vakcinagyártók mindeközben újabb teszteket végeznek saját termékükre vonatkozóan, hogy kiderüljön: az omikron hatással van-e az oltás hatékonyságára, és ha igen, akkor ez mit jelent pontosan. A Pfizer részéről pedig már közölték: ha kell 3 hét alatt is el tudnak készíteni egy új oltóanyagot.
Mint mondta, termékük nagy valószínűséggel az omikron által okozott súlyos megbetegedéseket is képes megelőzni, írja a HVG.
Fotó: MTI/EPA/YNA/Yonhap