Ezért gondolhatta azt Péterffy Attila polgármester, hogy eljött az idő a leszámolásra, hiszen régóta tart már a küzdelem az MSZP túlhatalmát nehezen viselő Momentum és a szocialisták szekerét toló Péterffy között, akit a háttérből a baranyai szocialisták erős embere, a baloldal egyik meghatározó oligarchája, Puch László irányít. A lilák egyébként kiálltak a városvezetésben kegyvesztetté vált és le is váltott egykori DK-s alpolgármester, Bognár Szilvia mellett, amit szintén nem bocsátott meg nekik Péterffy. Így a közgyűlés a legutóbbi ülésén visszahívta a jogi és ügyrendi bizottságból a momentumos Pokorádi Gábort. A Topán László vezette városfejlesztési bizottságot pedig megszüntették, helyette létrehozták a környezetvédelmi bizottságot, amelynek élére az LMP-s Kóbor Józsefet választották meg, akit ezzel „vásárolt meg” a koalíció – hiszen ő korábban ellenzéki politikusnak számított –, Topánt pedig be sem választották ide.
Így most a 26 fős közgyűlésben 15 koalíciós képviselő (öt MSZP-s, négy DK-s, három jobbikos, egy-egy LMP-s, ÚVNP-s, illetve független) mellett hét Fidesz-KDNP-s, három momentumos és egy volt DK-s, azaz összesen 11 városatya alkotja az ellenzéket. A város politikai helyzetét jól ismerők szerint azonban
kizárt, hogy ez a városvezetés kitart még három évig,