a következő önkormányzati választásig. A parlamenti voksolásig talán még együtt marad a csapat a kampány érdekei miatt, utána azonban már nincs, ami egybeforrasztaná őket.
Ugyanis a fentiek mellett is komoly feszültségek jellemzik az önkormányzatot. Péterffyt komoly presztízsveszteség érte amiatt, hogy végül nem az embere, az elszámoltatási terminátornak nevezett Bodnár Imre indulhatott az előválasztáson. Mint a Mandiner is beszámolt róla, a polgármester komolyan lobbizott azért, hogy a város korrupciógyanús ügyeit vizsgáló ügyvédcsapat vezetője szállhasson ringbe, emiatt Mellár Tamás – aki jelenleg is a Párbeszéd színeiben ül a parlamenti patkóban – ideiglenesen vissza is lépett. Végül Karácsony Gergelynek kellett korán kelnie, hogy leutazhasson Pécsre rendet tenni a fejekben, így Bodnár köszönte, de nem élt a lehetőséggel, Mellár pedig meggondolta magát.
Nem halad az elszámoltatás
Péterffyt a csökkenő népszerűsége mellett az is nyomasztja, hogy nagyon nem halad az elszámoltatás, bár a polgármester egy nyilatkozatában arról beszélt, hogy 3,3 milliárd forintnyi közpénz folyt el az előző, fideszes ciklusokban. Huszonhat ügyet kezdtek vizsgálni Bodnárék, ám információink szerint 24-ben lyukra futottak – ezek között volt például olyan is, hogy az önkormányzat közlekedési cége túl sok gumiabroncsot vásárolt vagy sokszor hirdetett a rádióban a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. –, két ügyben azonban tart a nyomozás, a gyanú szerint a vagyonhasznosító két ingatlant szabálytalanul, áron alul értékesített, ezzel a városnak kárt okozott. Az egyik az Aranyhajó Fogadó eladása, amelyből elvileg 120 millió forintnak kellett volna befolynia a városhoz, de egy fillért sem kapott, állítja Péterffy.
Ehhez képest az átvilágítást végző ügyvédcsapat
meglehetősen komoly díjazásban részesül,
2019 októbere és 2020 augusztusa között csaknem 90 millió forintot kaptak a munkájukért. S azért nincs ennél frissebb adat, mert azóta az önkormányzat, illetve a tizenkét cége – amelyeknek szintén dolgoznak – nem adnak tájékoztatást a közérdekű adatigényléseket is megtagadva, ezért az egyik helyi lap, a Pécs Aktuál már bírósághoz fordult. Amikor pedig a kormánypárti képviselők próbáltak információhoz jutni a költségvetési és gazdasági bizottság ülésén, a cégvezetők arra hivatkoztak, hogy ezeket az adatokat a gazdasági helyettesük tudja csak, az egyik vállalat gazdasági vezetője pedig épp ellenkezőleg azt mondta, ilyen adatokat csak az ügyvezető adhat ki. Így a városatyák vélhetően hamarosan a jegyzőhöz fordulnak. Mindenesetre, ha időarányosan történtek a kifizetések, akkor két év alatt már több mint 200 millió forintjába került a pécsieknek az átvilágítás, amelynek eddig gyakorlatilag semmi eredménye nem volt. Bodnár egyébként a Tettye Forrásház Zrt-től is kap javadalmazást, lévén, hogy ő a cég egyik igazgatósági tagja.