Egyre bonyolultabb a helyzet
Így a polgármester a város erős emberével, Mellár Tamással is háborúba keveredett. Ez azért érdekes, mert Mellár indul az előválasztáson, és az MSZP, valamint a Párbeszéd felsorakozik mögötte, viszont a helyi szocialistákkal – akiket egyébként Tóth Bertalan állítólag kézi vezérléssel irányít – nagyon rossz a viszonya. Ezért a pécsi szocialisták, miközben hivatalosan Mellár mellett állnak, a háttérben inkább a momentumos Nemes Balázsnak fognak kampányolni. Ám hogy a helyzet még ennél is bonyolultabb, azt jelzi, hogy a helyi lilák viszont nem nagyon kedvelik párttársukat, Nemest. A Jobbik korábban Mellár mellett tette le a voksot, viszont nemrég jelent meg egy cikk a DK-hoz köthető Ez a lényegben, miszerint ők is inkább a momentumos politikust támogatják. Korábban a DK Auth Istvánt indította volna, de ő visszalépett Nemes javára.
A Baranya 2.-höz tartozik Pécs másik fele, Komló és még 16 település, de itt sem kevésbé kaotikus a helyzet. A DK végül saját embere, az időközben pécsi alpolgármesterré választott Zag Gábor helyett Szakács Lászlót indítja, akiről azt kell tudni, hogy korábban az MSZP elnökhelyettese is volt, és jelenleg is a szocialisták parlamenti frakciójában ül. Őt