A vezető elemző lerántotta a leplet az egyre gyurcsányosabb Magyar Péterről
Pindroch Tamás elmondta, hogy miért gyurcsányosodik a Tisza elnöke.
Egyre-másra gyűlnek az Orbán-kormány bírálói a CEU nemrég alakult intézeténél. Lehetséges, hogy a szervezet a – Gyurcsány-közeli politikusokkal „erősödve” – már a 2022-es választásokra készülődik?
Miután 2020 októberében az Európai Unió Bíróságán lezárult a felsőoktatási törvénnyel kapcsolatos vita, Michael Ignatieff, a CEU rektora bejelentette, hogy a megmaradt budapesti campuson egy új egyetemi intézetet is nyitnak. Ide, a tavaly októberben alapított, budapesti székhelyű Demokrácia Intézethez igazolt Magyar Bálint, az első Gyurcsány-kormány oktatási minisztere, az SZDSZ egykori elnöke is.
A CEU budapesti székhelyű „Demokrácia Intézete” önmeghatározása szerint a demokráciát kutatja: a honlapjukon közzétett tájékoztatás szerint „világszínvonalú kutatással” kívánják támogatni a nyílt társadalom ügyét szerte a világon. Az intézményt Bruszt László szociológus, a CEU volt rektora, valamint Fodor Éva szociológus, a CEU gendertanszékének vezetője irányítja (érdekesség, hogy legközelebbi pódiumbeszélgetésükön például Cseh Katalin, a Momentum uniós képviselője lesz az egyik vendég).
Magyar mellett (aki egyébként Horn Gyula, és Medgyessy Péter kormányának is tagja volt)
Mindannyian az Orbán-kormány „harcos” bírálói.
Sajó András egyébként a „Facebook regionális főcenzora” – írta róla korábban a Magyar Nemzet. A portál „cenzúrabíróságot bemutató cikksorozatának” róla szóló részét ide kattintva olvashatja.
Soros már korábban is kapcsolatban állt Magyar Bálinttal
Az Origo szerint Soros Györgynek „komoly befolyása van egyes politikai pártokra, és 2010 előtt komoly ráhatása volt a baloldali kormányzat döntéseire is.” Mint írják, az amerikai milliárdos annak idején például Magyar Bálinton keresztül lobbizott egyeteme érdekében, hiszen 2005 márciusában Soros György személyes hangvételű, tegeződő levélben köszönte meg Magyar Bálint (akkori SZDSZ-es oktatási miniszternek!), hogy egyeteme tizenöt éves akkreditációt kapott Magyarországon. Mint a dokumentumból kiderült, ez „Magyar Bálint személyes közreműködése nélkül nem jöhetett volna össze”.
Miután tehát egyre-másra gyűlnek az Orbán-kormány bírálói a CEU új, nemrég alakult Demokrácia Intézeténél, felmerül a kérdés: lehetséges, hogy a szervezet a – Gyurcsány-közeli politikusokkal „erősödve” – már a 2022-es választásokra készülődik?
Címlapkép: MTI/Koszticsák Szilárd