Természetesen kérdéses, hogy a pozitív megítélés egyáltalán befolyásolta-e Magyarország tényleges sorsát. Az 1921-es év olyan fontos eseményeihez, mint a baranyai bevonulás és a nyugat-magyarországi felkelés és népszavazás sikerei, nyilván kellett Thomas Beaumont Hohler brit követ együttműködése; de érdemes jelezni, hogy más követek is együttműködtek a magyar külüggyel, és a magyar külügy éppen, hogy a nyugati vélemények figyelmen kívül hagyása, az antanthatalmak átejtése miatt lehetett sikeres.
Gondoljunk csak arra, hogy a magyar külügy rábeszélésére javasolta Hohler a Nagykövetek Tanácsának, hogy Nyugat-Magyarország tervezett átadása a baranyai bevonulás után történjen meg. Fordított sorrendben az év eleje óta tervezett nyugat-magyarországi felkelésnek gyors véget vetett volna a fenyegetés: ha nem vonulnak ki a magyarok Nyugat-Magyarországról, Pécs szerb kézen maradhat. A magyar külügy tehát mesterien használta ki a naiv és együttműködő brit követet. Bánffy Miklós külügyminiszterről viszont ennek ellenére sem volt rossz véleményük a nyugati követeknek, hiszen közölték is, hogy személyét azért preferálják, mert ő legalább „gentleman”. Nem tűnik elrugaszkodott megállapításnak:
saját szempontjait tekintve a magyar külügy jól tette, hogy nem hallgatott 1921-ben a „jóindulatú” nyugati kritikákra,
legalábbis a területi kérdésben biztosan.
A másik kérdés, amit egy euroatlantistának fel kell tennie 2020-ban, hogy hol van az a nagybetűs Nyugat, ahová fel akarunk zárkózni? A londoni, amszterdami sikátorokban, gettókban? A nyugati nagyvárosok elit negyedeiben szójalattét kortyolgató, BLM-tüntetéseken vonuló baloldali radikális fiatalok között? Az iménti csoportok előtt meghunyászkodó konzervatív és szocdem politikusoknál? Esetleg az amerikai kisvárosokban fegyverkező neonáciknál?
1989 nyarán az Egyesült Királyságból hazatérő Jeszenszky interjút adott a Magyar Nemzetnek, ahol arról beszélt, hogy „nemrégiben írtam egy könyvet Elveszett presztízs címmel, amelyben arról szólok, miként történt a XX. század elején, hogy Magyarország elveszítette Angliában élvezett tekintélyét. A mostani látogatás alkalmával felemelő volt érezni és tapasztalni, hogy mennyire megváltozott a britek véleménye. (…) A rokonszenv feléledésének (…) kétségkívüli kiváltója az a demokratizálódási folyamat, amely a Szovjetunióban, Lengyelországban és Magyarországon végbemegy. A másik összetevő – ahogy az újságírókkal, parlamenti képviselőkkel való beszélgetés erről meggyőzött – az a változatlan rokonszenv, amely még mindig megnyilvánul az 1956-os forradalom kapcsán. Ezeknek az embereknek ugyanis ez megrázó ifjúkori élménye volt, vagy tanulmányaikból adódva megrendítő például szolgált. (…) Idehaza is hasznosítható tapasztalat és megfontolásra ajánlom, hogy az ottani politikai életben nincs keletje a demagógiának. Nagyon fontosnak tartom, hogy Nagy-Britanniában nem cél a pártsajtó és a párttévé működtetése. Arra törekszenek, az a tendencia, hogy pártoktól független, objektív tájékoztatás legyen.”