Donald Tusk így indokolta, hogy a néppárt még nem szavaz a Fideszről

2020. szeptember 09. 19:31

Az EPP lengyel elnöke ismét burkolt kritikát fogalmazott meg a magyar miniszterelnökkel szemben – írta meg a Magyar Nemzet.

2020. szeptember 09. 19:31
null

Az Európai Néppárt európai parlamenti frakciójában tett ma bejelentést Donald Tusk, a pártcsalád elnöke. Ebben megerősítette, hogy a szeptember 28-án esedékes ülésen a párt politikai közgyűlése nem szavaz a Fidesz néppárti tagságáról. A döntést az EPP elnöksége még hétfő este hozta meg. A lap információi szerint Tusk a halasztást azzal indokolta, hogy mivel online kerül sor az ülésre, így nem lehetne biztosítani a Fidesz ügyében leadott szavazatok titkosságát.

A magyar és a lengyel miniszterelnök „megjátszották magukat”

A Magyar Nemzet ülésen résztvevő egyik forrása szerint a néppárti elnök burkoltan kritikát fogalmazott meg a lengyel és a magyar miniszterelnökkel szemben, mert szerinte a vezetők az EU júliusban elfogadott keretköltségvetése és mentőcsomagja margóján „megjátszották magukat” a jogállamisági kritériumokkal összefüggésben. Tusk ezzel arra utalt, hogy szerinte is tartalmaz jogállamisági feltételrendszert a tető alá hozott alku.

Ismert, a Fidesz EPP-n belüli tagsága 2019 márciusa óta van felfüggesztve. A Néppárt európai parlamenti frakciójában viszont zavartalan a kormánypártok működése. Korábban néppárti berkekben többen is a szeptemberi közgyűlést nevezték meg a Fidesz tagságáról szóló szavazás potenciális időpontjaként. Donald Tusk még a nyáron a pártcsalád liberális törpepártjaival egyetértésben bírálta a magyar vírustörvényt, majd egy, a tagoknak küldött levelében arra kérte a Fidesz mellett következetesen kiálló tagpártokat, hogy a járvány lecsengését követően mérlegeljék az álláspontjukat – írta a Magyar Nemzet.

Fotó: A koronavírus-járvány miatt védőmaszkot viselő Donald Tusk, az Európai Néppárt elnöke, volt lengyel miniszterelnök a lengyel elnökválasztás első fordulójában Sopotban 2020. június 28-án. MTI/PAP/Adam Warzawa

Összesen 121 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
syphax
2020. szeptember 13. 13:17
A magyar és a lengyel miniszterelnök megjátszották magukat??? Aszongya ez a lengyel manusch. Nos, ez a megfogalmazás és terminus SZÁMOMRA--DE GONDOLOM MINDEN NORMÁLIS EMBER SZÁMÁRA IS--MÉG MOST SEM VILÁGOS!!! MIT JELENT EZ? ÉS HA IGY VOLT VAGY LETT VOLNA, ŐK TUSK-ÉK ugyan MIÉRT NEM LEPLEZTÉK LE EZT AZ Ú.N. MEGJÁTSZÁST? MÁRMINT MÉG AKKOR JÚLIUS VÉGÉN Brüsszelben azon a bizonyos maratoni konferencián, AMIKOR EZ AZ ÁLLITÓLAGOS Ú.N. MEGJÁTSZÁS LETT VOLNA... UGYAN MIÉRT(?) NEM ÖNTÖTTEK ŐK MÁR AKKOR TISZTA VIZET A POHÁRBA, SŐT, MAJD MÉG 'MOST SZEPTEMBER VÉGÉN SEM FOGNAK--HISZEN MEGMONDTA EZ A LENGYEL FICKÓ: 'MOST SEM(!!!) FOGNAK SZAVAZNI RÓLA !!!.
toef36
2020. szeptember 10. 10:47
Tusk annyira megsértődött, hogy már nem heveri ki soha... Vélhetően neki kevés köze van már a mai lengyelekhez, hozzánk meg semmi...
olajfa1
2020. szeptember 10. 09:04
NEM KELL!!! -ÉS NEM IS LEHET- AZ ÁRULÁSODAT MEGMAGYARÁZNI! Minél elöbb lépjél le abból a pozicióból amit most bitorolsz, és ahol elárulod azokat akik oda küldtek tégedet!
Berecskereki
2020. szeptember 10. 08:47
Szerintem a valódi ok a következőkből vezethető le. A Sargentini jelentés elfogadásával kapcsolatban a magyar kormány 2018. októberében az Európai Unió Bíróságához fordult a szavazás eredménytelenségének megállapításáért, mivel az elfogadáshoz szükséges kétharmados többség csak úgy születhetett meg, hogy a tartózkodó szavazatokat nem számolták be. Az Európai Unió Bírósága azonban még nem döntött. Szerintem azért húzzák nyújtják a 7. cikk szerinti eljárást, és az EPP-ből való kizárást, mert a bíróság még nem határozott, ami számomra érthetetlen. Ebben a témában már régen lehetett volna döntés hozni. Szerintem egyébként a jelentés megszavazásánál nemcsak a szavazással van probléma, hanem a szavazásra történő bocsájtással is. Ugyanis külön kellett volna szavaztatni a Sargentini jelentés elfogadását, melyhez elég az egyszerű többség és külön a 7.cikk megindítására szóló javaslatot, mely elfogadásához minősített többségre van szükség. Az pedig jogilag nonszensz, hogy más vonatkozik az EU-ra és más az EP-re. EP szavazás Az Európai Parlament képviselői 2018. szeptember 12-én 448 igen, 197 nem és 48 tartózkodás mellett a jelentést elfogadták. Amennyiben a 48 tartózkodást beszámolják a szavazatok közé akkor nincs meg a kétharmad. Ez azt jelentené, hogy a 7. cikk szerinti eljárást az EP nem szavazta meg.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!