Hatalmas eredmény: a Semmelweis Egyetem munkatársa az ország első hivatásos űrorvosa
Dr. Nagy Klaudia Vivien szakterülete a kardiológia, ezen belül az elektrofiziológia.
Nem teszt volt kevés, hanem fertőzés.
„Nem tisztekkel, hanem tesztekkel kell harcolni!” – fogalmazott korábban Gyurcsány Ferenc, amellyel Karácsony Gergely is egyetértett. A Jobbik egyik korábbi nyilatkozata szerint ugyancsak „kiterjedt tesztelést” kellett volna bevezetni. Jakab Péter pártja ekkor még azt is kihangsúlyozta, hogy „a teszteket az államnak kell biztosítania!”
De hasonlóképpen vélekedett az MSZP is. A baloldali párt még a tesztek és védőmaszkok (párt szerinti – a szerk.) „késlekedése” miatt is szót emelt. És ugyanígy gondolkodott a Momentum is, amely még közösségi oldalán is a tömeges tesztelés mellett kardoskodott.
Nem a tömeges tesztelés volt a kulcs
Eközben azonban a szakértők és a kormány nem osztotta a hazai ellenzéki pártok véleményét, amely annak ellenére sem változott, hogy márciusban még a WHO is megvédte hazánkat és a kormányt a tesztelések ügyében.
a szervezet is egyetértett azzal, hogy a teszteket csak a gyanús esetekben érdemes elvégezni, vagyis azoknál, akik tüneteket mutatnak vagy találkoztak koronavírusos fertőzöttel.
A szakértőknek és a kormánynak volt igaza
Kedden az is kiderült: hála Istennek alig vannak koronavírusos betegek Magyarországon! Az eddig elvégzett 8276 PCR-tesztből kettő lett pozitív a pénteken záruló, csaknem 18 ezer ember bevonásával tartó országos reprezentatív koronavírus-szűrővizsgálaton – jelentette be Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem (SE) rektora, a klinikai járványelemző munkacsoport vezetője a részeredményekről tartott videokonferencián.
A rektor ismertette: e részeredmény alapján a reprezentatív minta alapját képező 14 éven felüli lakosságból 243 és 7230 között van a fertőzöttek száma. Vagyis most, hogy megvolt a tömeges tesztelések egy része, beigazolódott amit eddig is mondtak a virológusok: nem teszt volt kevés, hanem fertőzés.