A kutatásban részt vevők közül 11 302 ember már kitöltötte a vizsgálat részét képező, 50 kérdésből álló kérdőívet, és 8276 levett mintát teszteltek. A SE rektora hozzátette: a szűréssorozat lebonyolításában 1500 orvos, ápoló, orvostanhallgató, PHD-hallgató vesz részt.
Berényi Ervin, a Debreceni Egyetem klinikai központjának elnöke elmondta, négy megye 110 településén a 3904 vizsgálatra behívottak 41 százaléka, 1613 ember esett már át a vizsgálaton. A Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának elnöke, Lengyel Csaba közölte, négy megye 88 településén 15 team végzi a szűréseket. A behívottak 47 százalékánál, 1488 embernél történtek meg már a vizsgálatok. Sebestyén Andor, a Pécsi Tudományegyetem klinikai központjának elnöke tudatta, öt megye 110 településén a kiválasztott résztvevők 45 százalékát, 1769 embert teszteltek. Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem klinikai központjának vezetője kifejtette, a felsőoktatási intézmény munkatársai 158 településen és 23 kerületben végeznek szűrést. A kiválasztottak 54 százalékát, 3608 pácienst vizsgáltak már meg. A professzor a települések közül kiemelte Révfülöpöt, ahol már valamennyi kijelölt ember tesztelése megtörtént.
(MTI)