A Raymond de Souza részvételével tartott budapesti életvédő konferenciáról szóló tudósításunkat itt olvashatják.
***
Hogyan lett életpárti aktivista?
Életemet annak köszönhetem, hogy édesanyám annak ellenére megtartott engem, hogy az orvosok azt javasolták neki, a saját élete érdekében vetessen el engem. Az édesanyám egy hős! Az életpárti aktivizmus még Dél-Afrikában talált meg, ahol találkoztam Paul Marx bencés atyával, a Human Life International alapítójával; csatlakoztam is a szervezethez, aminek 105 országban van szervezete a világon. Mindebben szerepe volt annak is, hogy szülőhazámban, Brazíliában jó nevelést kaptam egy bizonyos Plinio Corrêa de Oliveirától, aki alapított egy másik szervezetet a család védelmére, ez a TFP. Ő ugyanis tudta, hogy
ha nincs család, nincs társadalom se.
Ma ugyanakkor a gonosz erői megpróbálják lerombolni a családot. Az élet pedig alapvető a család számára, hiszen az élet a családban születik meg. Szóval, mint mondtam, ha nincs család, nincs társadalom, sőt nincs egyház sem. II. János Pál világossá tette: a család védelme a legalapvetőbb, ha meg akarjuk védeni hazánkat és civilizációnkat. Tíz éve teljes állásban ezt csinálom. Ma a nemzetközi missziók területén dolgozom, 38 országban jártam, négy nyelven tartok beszédeket, portugálul, spanyolul, franciául és persze angolul, az élethez való jogról a fogantatástól fogva, ami megkérdőjelezhetetlen emberi jog.
Mennyire hasznos erről előadásokat tartani?
Az Egyesült Államokon kívül nem értek a helyi dolgokhoz, amit tenni tudok, az a tájékoztatás. Az Egyesült Államokban viszont részt veszek másféle aktivizmusban is, például politikailag lobbizunk azért, hogy leküzdjük az abortuszpárti politikusokat. Sokan hirdetik az állatjogokat, de hát hogyan lehet, hogy az állatoknak több joga legyen, mint az embernek? És próbáljuk támogatni az életpárti politikusokat és segíteni nekik, hogy felismerjék, az emberek ott állnak mögöttük. Valamint oktatjuk az embereket, és segítjük a terhes nőket, hogy ne vetessék le a magzatukat.
Van rá esély, hogy módosítják az abortusztörvényt az Egyesült Államokban?