Magyarország nem akarja zsarolni Horvátországot azzal, hogy nem támogatja csatlakozását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD), és a döntésnek nincs köze Szlovénia hasonló döntéséhez – jelentette ki Kolinda Grabar-Kitarovic horvát államfő kedden horvát újságíróknak nyilatkozva Budapesten. A nyilatkozatot az N1 televíziós hírcsatorna egyenesben közvetítette.
A horvát elnököt, aki egynapos munkamegbeszélésre érkezett Magyarországra, fogadta Orbán Viktor kormányfő és Áder János államfő. Szavai szerint a magyar miniszterelnök és az államfő biztosította őt arról, hogy „nincs szó zsarolásról, csupán a befektetői környezet védelméről”. „Magyarország nem elégedett a Mol-INA-ügyben kialakult helyzettel, habár történtek előrelépések” – magyarázta. Grabar-Kitarovic hangsúlyozta: Magyarország csak saját üzleti érdekeit védi, mert az OECD nem politikai, hanem gazdasági szervezet.