A Fidesz amerikai sajtóhírek alapján úgy értékeli, hogy Sorosék Washingtonban is „áskálódnak” Magyarország ellen, mert országunk a „Soros-terv” útjában áll. Budai Gyula kormánypárti országgyűlési képviselő szerdai sajtótájékoztatóján azt mondta, ezt az információt egy washingtoni hírportál tárta fel képviselőházi és szenátusi dokumentumokra hivatkozva.
Soros György a washingtoni székhelyű Nyílt Társadalompolitikai Központon keresztül dollármilliókat költ arra, hogy politikai céljait elérje, és ezek között első helyen szerepel a Magyarország elleni támadás – közölte a politikus. Hozzátette: idén megduplázódott ez a „lobbipénz”, Soros György az első félévben 4,6 millió dollárt, vagyis 1,2 milliárd forintot költött erre. Mint mondta, Soros György három lobbistát foglalkoztat Washingtonban, akik „képviselőházi, szenátusi és minisztériumi személyeken keresztül igyekeznek Magyarország ellen támadást szervezni”.