Lesből támadt az elkövető – ezt tudni a Rózsadombon halálra szúrt egykori RTL-es vezető tragédiájáról
Már azt is tudni, mi vezetett a gyilkossághoz.
Szerkesztőségünk és újságíróink megdöbbenéssel tapasztalják szóbeli tájékoztatás és e-mailek útján, hogy a közpénzből működtetett, az Emmi fenntartása alá tartozó kulturális intézmények, múzeumok szakemberei nem nyilatkozhatnak rádiónkban, munkatársaink nem készíthetnek riportot a meghirdetett kulturális programokon sem a résztvevőkkel, sem az intézményben dolgozó szakemberekkel.
„A Lánchíd Rádió teljes vezetősége és szerkesztői tiltakoznak az ellen, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) tiltólistára tette a műsorainkból érkező megkereséseket. Tiltakozásunkat fejezzük ki továbbá amiatt, hogy a kultúrához való hozzáférés, az információátadás joga a médiacsatározás színterévé vált.
Szerkesztőségünk és újságíróink megdöbbenéssel tapasztalják szóbeli tájékoztatás és e-mailek útján, hogy a közpénzből működtetett, az Emmi fenntartása alá tartozó kulturális intézmények, múzeumok szakemberei nem nyilatkozhatnak rádiónkban, munkatársaink nem készíthetnek riportot a meghirdetett kulturális programokon sem a résztvevőkkel, sem az intézményben dolgozó szakemberekkel. A közelmúltban arra is volt példa, hogy egy előre egyeztetett riportot a helyszínen szakítottak félbe, mondván, hogy most érkezett meg a felvétel megtiltását tartalmazó e-mail a minisztérium sajtóosztályától.
A Lánchíd Rádió műsoraiban mindig is kiemelt szerepet kapott az ország kulturális életének, sokszínűségének, kulturális eseményeinek politikától független bemutatása.
Számunkra kifejezetten megdöbbentő, hogy a folyamatos bojkottot az adventi időszakra időzítették. Értetlenül állunk az előtt, hogy hallgatóinkat megfosztják azoktól az információktól, amelyekhez rádiónkon keresztül juthattak a keresztény világ egyik legnagyobb ünnepéhez, a karácsonyhoz kapcsolódó kulturális események, programok kapcsán.
Jogsértőnek tartjuk továbbá, hogy a közművelődés javára létrehozott, közpénzből működő, állami fenntartású intézmények eseményein mint a Lánchíd Rádió munkatársa nem vehetünk részt, és nem készíthetünk riportokat. Ezen döntéssel kulturális műsorainkat megpróbálják ellehetetleníteni.
A Lánchíd Rádió vezetői és munkatársai ezért kérik Balog Zoltán emberierőforrás-minisztert, hogy vizsgálja ki az Emmi kommunikációs gyakorlatát. Emellett felszólítjuk nemzetünk kulturális vezetését, hogy legyen méltó gróf Széchenyi Ferenc szellemiségéhez és hagyatékához, jelesül ahhoz a gondolathoz, amit 1802-ben a hazai közgyűjtemények alapjainak letételekor megfogalmazott: »…édes hazámnak és a közösségnek használatára és javára mindörökre és visszavonhatatlanul adományozom és átruházom.«
Fenti tiltakozásunkat eljuttatjuk az Emberi Erőforrások Minisztériumához, különböző sajtóorgánumokhoz, parlamenti pártokhoz, valamint jogorvoslat céljából az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz.”