S hogy mik ezek a lehetetlenségek? Murray ennek tartja azt a megállapítást, hogy az iszlám békés vallás lenne. Szerinte valójában egyik vallás sem békés, de az iszlám különösen nem az. Az iszlámban nincs központi autoritás, ezért a hit forrásai számítanak, annak mélyén pedig Mohamed található. Murray szerint ahol az iszlám hatalmon van, a kisebbségek jogai megszűnnek; az Iszlám Állam pedig az iszlám lehető legrosszabb értelmezésén alapul – viszont nemigen találni olyan muszlimokat, akik kiállnának azzal, hogy az Iszlám Állam nézetei eretnekek lennének.
Douglas Murray szerint lehetetlenség azt is gondolni, hogy a multikulturalizmus működhet, nem véletlenül temette már el ezt a gondolatot mind Merkel, mind Sarkozy és Cameron. A brit előadó lehetetlennek tartja azt az állítást is, hogy a migráció ügyében nem számítanak a számok, a migránsok mennyisége, hiszen ha nagy számban érkeznek, gettók alakulak ki, ahol párhuzamos társadalmak épülnek ki.
A brit publicista úgy látja: nagy hiba engedni az iszlamizmus érzékenységének, hiszen az iszlamisták sem engednek nekünk, Emlékeztetett a bostoni maratonon robbantó muszlim gyökerű fiatalokra, akik minden támogatást megkaptak az Egyesült Államoktól, normális életük lehetett volna, mégis ártatlan embereket robbantottak fel a futóversenyen.
S hogy mit tegyünk most? Douglas Murray szerint el kellene ismerni, hogy a tömeges migráció megengedése nagy hiba volt. Ha ezt elismerjük, akkor ezt a tömeges beáramlást le kell állítani. Fel kell továbbá ismerni, hogy az iszlám világban polgárháború zajlik, ami várhatóan tovább fog tartani a mi életünknél, ezért az a legjobb választás, ha kimaradunk belőle. Addig is újjá kell építenünk európai társadalmainkat.
Murray szerint lehet, hogy a migránsok nagyrészt el fogják fogadni az európai értékeket, de kérdés, hogy gyerekeik és unokáik így tesznek-e majd. Éppen ezért az a meglátása, hogy gyerekeink és unokáink életét is befolyásolni fogják az európai elit által elkövetett hibák. „Ne gondoljunk lehetetlenségekre, gondoljunk inkább arra, amink van és amit meg akarunk őrizni, és ne féljünk ennek kinyilvánításától sem” – zárta szavait Douglas Murray.