A házelnök szerint történelmi jelentőségű változások zajlanak az országban. Megújítjuk az állam szinte minden elemét, rendszerét, miközben korrigálni kell mindazt, amit a rendszerváltozás kezdete után elrontottunk, elmulasztottunk, vagy ami néhány éve még jónak vagy elviselhetőnek tűnt, de mostanra egyszerűen eljárt felette az idő. Új alaptörvényt alkottunk, megreformáltuk az oktatást, az egészségügyet, a nyugdíjrendszert, a katasztrófa-elhárítás szervezetét, a munka világát. Mindezt azért, hogy versenyképesebbé és gyermekeink számára élhetőbbé tegyük ezt a hazát – összegezte Kövér László.