A Safarov-ügy miatt is tiltakozni fog Örményország az ENSZ-nél

2013. március 01. 19:02

Az ENSZ-hez fordul Örményország Azerbajdzsán örményeket megkülönböztető politikája miatt, a készülő dokumentumban Ramil Səfərov kiadatására, és kegyelemben részesítésére is kitérnek.

2013. március 01. 19:02

Örményország szomszédjának, Azerbajdzsánnak az örményekkel szembeni megkülönböztető politikája miatt tiltakozni fog az ENSZ diszkriminációellenes bizottságánál – közölte az Armenpress helyi hírügynökség. A bejelentés szerint a készülő dokumentumban kitérnek arra, hogy Azerbajdzsánnak kiadták az örmény katonatársát Budapesten meggyilkoló Ramil Safarov azeri katonatisztet, akinek az azeri államfő megkegyelmezett, továbbá azokra az esetekre, amelyek Jereván megítélése szerint bizonyítják az örmények hátrányos megkülönböztetését azeri részről.

Az ENSZ-ben a Hátrányos megkülönböztetés minden formájának megszüntetéséről szóló egyezmény alapján 1965 óta létezik a diszkrimináció elleni bizottság. Örményország ennek az egyezménynek a 11. cikkére hivatkozik majd. Ebben előirányozzák azt a lehetőséget, hogy az országok úgynevezett államközi tiltakozással éljenek, ha szerintük más országok részéről jogsértés történt – írta az Armenpress Egise Kirakoszján igazságügyi miniszterhelyettesre hivatkozva.

Magyarország augusztus 31-én adta át Azerbajdzsánnak az örmény katonatársa 2004-es budapesti meggyilkolásáért életfogytiglani szabadságvesztésre ítélt Ramil Səfərov azeri katonatisztet, akit hazájában elnöki kegyelemmel azonnal szabadlábra helyeztek. Szerzs Szargszján örmény elnök még aznap bejelentette, országa felfüggeszti a diplomáciai kapcsolatokat Magyarországgal. Németh Zsolt, a külügyminisztérium parlamenti államtitkára hivatalába kérette Azerbajdzsán budapesti nagykövetét, akit diplomáciai jegyzékben arról tájékoztatott, hogy Magyarország elfogadhatatlannak tartja Azerbajdzsán lépését.

Az Armenpress kiemelte, hogy az azeri tiszt átadását számos nemzetközi és örmény szervezet, politikai erő és személyiség elítélte. Szerzs Szargszján örmény államfő utasítására tavaly év végén munkacsoportot hoztak létre a nemzetközi szintű tiltakozás összehangolására.

Összesen 34 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Senye Péter
2013. március 02. 09:32
Van amikor 48-as zászlókat, máskor olajat vagy gázt kapunk gyilkosokért cserébe. Van, hogy semmit (pl. Tobin).
vigyor
2013. március 02. 07:02
Van annak valami diszkrét bája, hogy az ENSZ által többször elítélt Örményország keresi ott a vélt igazát, de ettől még helyes lépés. És remélem ezzel egy kicsit leesik a rózsaszín szemüveg a közvélemény szeméről, talán megélem, hogy nem csak a szegény örmények és a gonosz azeriekről írnak majd...
békalepcse
2013. március 02. 03:03
De jó, hogy nem látom a kommentek felét sem! Valójában kíváncsi sem vagyok egyikre sem amit látni tiltottam magamnak... Köszönöm mandi, hogy megadtam nekem azt a jogot, szűrni kelljen a provokatívokat. Már két kommentből kidrül, ki a szűrendő és ez nagy gáz a bérkommentelőkenek. A nagy iksz fényeskedjék nekik. X A fizetésüket pedig kérjék tőlem, érdem szerint. Nem az én kasszám, de fizessék be a penzusukat, teljesítmény alapján.... Ja, hogy sokan éhen halnának a kiemelt nyugdíjuk ellenére? ki nem szahrja le. A deviza hitelesekeknek sem ez volt a vágyott állapot... tehát... Ezek az emberek kockáztattak? Már bocsánat, de Én soha! Vesztettek, majd dobok egy százast mindegyiknek. Amit a kormánytól kapnak köszönjék meg, mert azt az ellenemben kapják. Én fizetem az árát, pedig soha egy fillért sem vettem fel hitelbe!!!!
next mindig élni fog 7
2013. március 01. 20:36
Hol vagytok baltások? Én vagyok a szar, vagy ti? Hm!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!