Tüntetés és ellentüntetés az Új Színháznál

2012. február 01. 18:22

Néhány százan tüntetnek az Új Színháznál amiatt, hogy Dörner György szerdán hivatalosan is átvette az intézmény irányítását. Megjelent mintegy száz szélsőjobboldali tüntető is, ők Dörner mellett és az antifasiszták ellen demonstrálnak. Óriási a rendőri készültség, de a Hír24 szerint ennek ellenére is történt már némi dulakodás a két csoport között.

2012. február 01. 18:22

Szerdán hivatalosan is átvette az Új Színház irányítását Dörner György. Ezen okból a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége (MEASZ) tüntetést szervezett az intézményhez, amelyen az Index tudósítása szerint néhány százan jelentek meg.  Vannak azonban ellentüntetők is: a Betyársereg Dörner mellett és a MEASZ-tüntetés ellen demonstrál, ők nagyjából százan lehetnek az Index szerint.

A helyszínen óriási a rendőri készültség, 150-200 rohamrendőr van a környéken, de további erősítés is érkezett 12 kisbusszal, valamint mintegy 30 kutyás rendőr is megjelent. A tüntetők és az ellentüntetők szétválasztását kordonok biztosítják, de az ellenőrzés ellenére több szélsőjobboldali is beszivárgott az antifasiszták közé, de végül sikerült a két csoportot teljesen szétválasztani. A szélsőjobboldali ellentüntetők zsidóznak, az antifasiszták pedig náciznak. Utóbbi oldalon az Index tudósítója szerint egy SZDSZ-zászló is leng. A Hír24 szerint történt némi dulakodás is, de jellemzően inkább a verbális adok-kapok folyt a felek között. Az Andrássy útnál, az Operaházzal szemközt sorfalat áll a betiltott Magyar Gárda is. 

Az antifasiszták arra szólították fel a kormányt, hogy tartsa be Magyarország párizsi békében vállalt kötelezettségeit, vagyis tegyen meg mindent a náci propaganda ellen. A tüntetők ezután elénekelték a francia himnuszt. Később az antifasiszta tüntetők elindultak a Károlyi-szoborhoz – írja az Index.

Frissítés

 

Az antifasiszták tüntetését megzavaró szélsőségesek közül többeket megbilincselt és előállított a rendőrség. Az Opera környékén az Andrássy utat lezárták.

Frissítés

 

A Balettintézet előtt felsorakozott gárdisták a Magyar Hiszekegy elmondása után a Deák tér felé vették az irányt. A szélsőjobbos tüntetők a rendőröket megkerülve indultak az antifasiszták után, a Kossuth téren be is érték őket. A Károlyi-szobornál gyülekező antifasisztákat és a Földművelésügyi Minisztérium elé szorított szélsőjobboldaliakat rendőrsorfal választja el egymástól. Lezárták a környéket, csak lakcímkártyával engedik be az embereket, új tüntetők egyik oldalhoz sem csatlakozhatnak.

 

Összesen 259 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
drieno
2012. február 02. 10:30
most már épp eleget tiltakozott mindenki mindenki ellen, az ilyen témájú tüntetéseket ezen túl tartsák a budakalászi bányatónál, az ellentüntetéssel együtt
sky.net
2012. február 02. 10:28
nemzeti nacionál szoci , és interncaionál komcsi között a módszereiket tekintve sincs lényeges különbség , mert a hatalomgyakorlási módszerek ugyanúgy erőszak alapúak ... az ideológiai hablaty csak arra van hogy valamiféle saját közösség(ideológia vagy faji alapon) /ellenség képben tudják realizálni a saját hatalmukat ... de mindkettőnél ellenségképre van szükség maga az ideológia is közös alapvetéseken áll , az államot a törvény hatalmát ideológiai hatalmi céloknak rendeli alá
Kronikas
2012. február 02. 10:08
Akinek kétségei lettek volna, most jól látszik mifélék vannak Dörner mellett...
blogen
2012. február 02. 04:54
A párizsi békeszerződést, ahogy minden más 1944 és 1990 között aláírt papírt Magyarország Alaptörvénye hatályon kívül helyezte. "Nem ismerjük el történeti alkotmányunk idegen megszállások miatt bekövetkezett felfüggesztését. ... Hazánk 1944. március tizenkilencedikén elveszített állami önrendelkezésének visszaálltát 1990. május másodikától, az első szabadon választott népképviselet megalakulásától számítjuk. Ezt a napot tekintjük hazánk új demokráciája és alkotmányos rendje kezdetének." Jelen pillanatban Magyarország ennek következtében de jure nem tagja az ENSZ-nek sem, mint ahogy hadban áll számos szövetséges hatalommal is (már amelyek még léteznek az egykori hadviselő felek közül), de például nem érvényes joganyag semmilyen, nálunk ez alapján illegálisan ratifikált nemzetközi egyezmény se, az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát is beleértve. Mivel nem ismerjük el semmilyen felfüggesztését az 1944 március 19. előtti alkotmányos állapotnak, így megváltoztatását sem, márpedig ezen nemzetközi egyezmények bizony lényegileg változtatnák meg azt számos ponton hozzátéve új elemeket. Lassan az Alkotmánybíróság megkezdhetné a Nemzeti Hitvallásból származó következmények érvényesítését kimondva számos ebből fakadó alapvető tényt. Néhány példa a Magyarországon az Alaptörvény által hatályon kívül helyezett nemzetközi szerződésekre: - Nemzetközi Polgári Repülésről szóló (Chicagoi) Egyezmény - Az Egyesült Nemzetek Alapokmánya - Lake Success-i egyezmény (nemzetközi vámjogi szerződés aminek komoly kihatásai vannak a drog és szerzőijogi politikára) - Párizsi békeszerződés - negyedik Genfi-egyezmény - Egyezmény a népirtás bûntettének megelôzésérôl és megbüntetésérôl - Antarktisz-egyezmény - a diplomáciai kapcsolatokról szóló Bécsi Egyezmény (a diplomaták jogairól) - Egységes Kábítószer Egyezmény - WIPO Szerződés (szerzőijogi egyezmény) - Atomsorompó Szerződés - Szabadalmi Együttműködési Szerződés - Biológiai- és toxinfegyver-tilalmi egyezmény - Európai Hagyományos Fegyveres Erőkről szóló szerződés (a CFE) - Helsinki Záróokmány stb. Ezek jelentős részét újra ratifikálni kellene, míg számos nemzetközi szervezetbe újra kérni kellene a felvételünket! Legalábbis ha végre az AB bebaszná a Nemzeti Hitvallás kézigránátját a porcelánboltba.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!