Helyretették Magyar Péter tévedéseit a gyermekvédelmi ellátás kapcsán – a számok nem hazudnak!
Fülöp Attila szerint nem a Tisza Párt elnökének a fellépése nyomán javulnak az ágazatban a körülmények, Magyar a konfliktust hozta ebbe a történetbe.
Magyarország 1982-ben törvényerejű rendeletbe foglalta az IMF alapokmányát. A hazai Alkotmánybíróság előtt azért nem lehet megtámadni a jogszabályt, mert nemzetközi szerződésről van szó, a hágai Nemzetközi Bíróság pedig csak államok egymás közötti vitás ügyeivel foglalkozik - írja a Magyar Nemzet.
Több ponton is a korábbi és az új magyar alaptörvénybe ütközik, de jogi úton nem támadható meg a Nemzetközi Valutaalap alapokmányát kihirdető 1982-es törvényerejű rendelet – írja a Magyar Nemzet. A lapnak nyilatkozó ifjabb Lomnici Zoltán alkotmányjogász szerint Magyarország 1982-ben törvényerejű rendeletbe foglalta az IMF alapokmányát, és így csatlakozhatott a nemzetközi szervezethez, de a szerződés egyoldalú és tisztességtelen feltételeket tartalmazott.
Lomnici szerint a hazai Alkotmánybíróság előtt azért nem lehet megtámadni a jogszabályt, mert nemzetközi szerződésről van szó, a hágai Nemzetközi Bíróság pedig csak államok egymás közötti vitás ügyeivel foglalkozik, így semmilyen jogorvoslati lehetőség nincs az IMF érinthetetlenségét garantáló jogszabály megváltoztatására – írja a Magyar Nemzet. A lap szerint csak az IMF-ből való kilépéssel lehet hatályon kívül helyezni a szabályt, amelyben az áll: az IMF korlátozás nélkül vásárolhat Magyarországon ingatlanokat, lakásokat, házakat, cégeket, üzemeket, vállalatokat; a valutaalap mentesül minden bírósági és hatósági eljárás alól; az IMF minden vagyona, jövedelme, követelése és itteni ügylete teljes adó-, vám- és illetékmentességet élvez.