Tíz repülőtér és sok millió utas bánhatja: drasztikus lépésre készül a Ryanair
A francia kormány a repülőjegyek után fizetendő adó háromszorosára emelését tervezi.
Törvényben tiltották meg Franciaországban az élelmiszer pazarlását a kereskedők számára. Az eladatlan élelmiszert újra kell hasznosítani, vagy jótékony célra felajánlani.
Csütörtök este fogadta el a francia parlament azt a törvényt, amely alapján a kereskedőknek megtiltják a pazarlás minden formáját. A nagykereskedők és a kiskereskedők a jövőben az eladatlan élelmiszereket nem semmisíthetik meg, hanem vagy újra kell hasznosítaniuk, vagy jótékony célra kell felajánlaniuk.
A kereskedelmi szövetség képviselője, Jacques Creyssel szerint „rossz a törvény, mert a szupermarketek az étel pazarlásnak csak 5%-ért felelősek. A legtöbb hulladék a háztartásokból és a közétkeztetésből származik”.
A 400 négyzetméteresnél nagyobb szupermarketeknek kötelezővé teszik a jótékonykodást. Az eladatlan árut megfelelő szervezetek veszik át, és osztják szét. „Néhány magánalapítvány hűtőkocsikat adományoz nekünk, és az állam segített azzal, hogy önkéntes szociális munkás állásokat hozott létre” – mondta egy jótékonysági szervezet munkatársa, Nicolas Dubois.
Azokat az élelmiszereket, amelyek emberi fogyasztásra már nem alkalmasak, takarmányként vagy komposztként kell újrahasznosítani.