A tőzsdén jegyzett nagy cégek felügyelőbizottságában legkevesebb 30 százalékra kell emelni a nők arányát Németországban, miután több éves vita után megszavazták az erről szóló törvényjavaslatot.
„Idén végre abban a tudatban ünnepelhetjük a Nemzetközi Nőnapot, hogy a Bundestag eldöntötte, bevezetik a kvótát. Ez mindenképpen történelmi lépésnek tekintendő, köszönöm a támogatást mindenkinek” – mondta Manuela Schwesig, a nagykoalíciós kormány szociáldemokrata családügyi minisztere. A CDU képviselőnője, Nadine Schön hozzátette: „kár, hogy írott szabályra van szükség ahhoz, hogy »top pozíciókat« nők tölthessenek be. De teljesen világos: az önkéntes kötelezettségvállalás ideje lejárt.”
A legutóbbi, 2013-as adatok szerint a német cégek felügyelőbizottságaiban átlagosan 12 százalék a nők aránya. 2016-tól azoknál a tőzsdén jegyzett, 2000-nél több embert foglalkoztató részvénytársaságoknál, amelyeknél a felügyelőbizottságot a munkavállalói részvétel elve alapján állítják össze, a felszabaduló helyeket kötelező nőkkel betölteni addig, amíg el nem érik a 30 százalékos arányt. További 3500 cég saját hatáskörben állapíthat meg célokat a női részarány növelésére, de az önkéntes vállalást még idén el kell kezdeni és nemcsak a felügyelő bizottságban, hanem a menedzsment felső szintjén is.