Afrika nagy részén nincs „megoldás”

2023. április 22. 17:29

Kevés dolog bosszant annyira, mint a liberális-neokonzervatív álmodozás a „demokráciáról”, mint megoldásról.

2023. április 22. 17:29
null
Demkó Attila
Demkó Attila
Facebook

„Mélységeiben nem tudom elemezni a szudáni polgárháborút – nem értek Szudánhoz.

De elég ránézni erre a demográfiai korfára, hogy lássuk, csoda kellene ahhoz, hogy ez a szinte az összes afrikai országhoz hasonlóan mesterséges határok között »összerakott« »nemzet«, a következő 30 évben stabil legyen. Itt is ment az álmodozás a »demokrácia ígéretéről« – nos, még a sokkal jobb adottságú Tunéziában sem sikerült az arab tavasz.

Mi a megoldás? Semmi. Afrika nagy részén nincs »megoldás«, túl kell élni a következő 30-50 évet, van ahol menni fog, van ahol polgárháborúk, háborúk lesznek. Ez van. Lehet persze majd mindig meglepődni – de az ezernyi beépített konfliktusból sok robbanni fog, ahogy nő a nyomás.

Kevés dolog bosszant annyira, mint a liberális-neokonzervatív álmodozás a »demokráciáról«, mint megoldásról. Sehol nem oldottak meg semmit a beavatkozással, csak rontottak a helyzeten. A megoldás az elegendő víz, élelem, munkahely lenne – de az ilyen demográfiai robbanás mellett aligha fog menni.”

Nyitókép: MTI/EPA

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 83 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Kamcsatka5
2023. április 23. 14:12
A fia az csak egy kromoszóma tévút!
Kamcsatka5
2023. április 23. 14:11
A Fuggerék szarosgyurija feldobja a talpát és ekkor lelassul a küldetés!
Odone Ricci
2023. április 23. 09:13
Az afrikai országok HATÁRAIT a gyarmattartó hatalmak húzták meg a XIX. században önkényesen, anélkül hogy ismerték volna az ottani etnikai viszonyokat. (Ugye ismerős ez a módszer nekünk is ?) Afrikát ma 54 ország képezi. Az 1884-es Berlini Konferenciara BISMARCK 14 európai államot hívott meg, hogy az afrikai kereskedelmet fellendítse, valamint a gyarmatosítók közötti konfliktust enyhítse. Afrikába a határokat inkább földrajzi szempontokból húzták meg, az etnikai konfliktusokat (törzsi viszályokat) nem vették figyelembe. Afrika határai a II. világháborúig nem változtak. Az I. világháború után a német gyarmatokat felosztották Franciaország, Nagybritannia között. Namibia pedig Dél-Afrika gyarmata lett 199O-ig. 196O-ban több afrikai ország nyeri vissza függetlenségét, határaik sérthetetlenné válnak, pl. Eritrea, Dél-Sudan. Afrika egyre inkább iszlamizálódik, demográfiailag túlnépesedett országok (pl. Nigéria, Kenya), ásványi kincseit pedig a nagyhatalmak aknázzák ki több-kevesebb ellenérték fejében. A sivatagosodás és a vizellátás problémájának megoldása helyett behajóztatják őket az NGO-szervezetek Európába .
vajda
2023. április 23. 04:27
Nem ide tartozik, de a Mandiner megtagadta a lehetőséget a "Halálra éheztették magukat, hogy üdvözüljenek" című cikk kommentálására. Gondolom, nem véletlenül. A cikkben ugyanis nem szerepel az az információ, hogy a szekta keresztény, és halálukkal Jézussal történő egyesülésükre törekedtek. Ki is üldözi a keresztényeket?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!