Történelmi űrrepülés Kínában

2022. augusztus 28. 12:25

Mindezt úgy, hogy a Nyugat évek óta számos szankcióval igyekszik fékezni a gazdaságát.

2022. augusztus 28. 12:25
null
Bekezdések
Facebook

„Kína újabb sikeres tesztrepülést hajtott végre első többször használható szuborbitális hordozórakétájával. Az űrtudományi és -technológiai vállalat (CASC) által fejlesztett jármű tavaly már megjárta a kozmoszt, majd sikeresen landolt Belső-Mongóliában. A rakéta ezután átesett a szükséges ellenőrzéseken és karbantartáson, majd pénteken ismét fellőtték Csiucsüanból – jelentette az állami televízió –, hogy ismét Észak-Kínában landoljon.

Peking eddig nem sokat árult el a program részleteiről, de Szong Zsonping elemző és szakkommentátor a Global Times-nak azt mondta, egy többcélú, személy- és teherszállításra egyaránt alkalmas, teljes egészében kínai fejlesztésű hordozón dolgoznak a CASC-nál, amely 100 kilométeres magasságba képes eljuttatni rakományát, majd akár egy hagyományos repülőtéren landolva visszatérni a Földre. A hírek alapján az is valószínűsíthető, hogy a többször használható rakéta mellett egy új, szintén saját fejlesztésű űrkabinon vagy űrsiklón is dolgozik a vállalat.

A pénteki teszttel mérföldkőhöz érkezett a kínai űrkutatás, és szorosan felzárkózott az Egyesült Államok mögé. Mindezt úgy, hogy a Nyugat évek óta számos szankcióval igyekszik fékezni a gazdaságát, különösen a K+F szektort. Tegyük hozzá: amerikai lapok már tavaly decemberben csalódásukat fejezték ki amiatt, hogy az embargó inkább csak lökést adott az ázsiai versenytársnak, mintsem visszavetette volna azt.

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 69 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Muki46
2022. augusztus 29. 18:16
Lefordítva: Szuperszónikus gépen nagyon magasan repült a figura. Űrrepülésről nem volt szó.
Senye Péter
2022. augusztus 28. 21:34
A kínaiak biztos úgy gondolják, hogy elfoglalják régi helyüket, ahonnan az idegen ördögök letaszították őket.
stug
2022. augusztus 28. 18:07
"a Nyugat évek óta számos szankcióval igyekszik fékezni a gazdaságát" - a gátlástalan technológiai tolvajlást és ipari kémkedést igyexik gátolni, ami a pirossárgáknak teljesen természetes.
Akitlosz
2022. augusztus 28. 17:51
Most először jobban várom már a kínai űrkutatás eredményeit, mint az amerikaiét. Eddig csak a NASA küldött űrszondákat a Naprendszer külső térségeibe. 2024-ben és később Kína is fog. 2024. májusában Kína űrszondát indít a Quaoarhoz, a Naprendszer egyik távoli bolygójához. Útközben meglátogatja a Jupitert.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!