Nem az volt a baj, hogy az ellenzék nyíltan Ukrajna mellé állt, hanem az a leplezni sem próbált szolgaság, amellyel Márki-Zay Péter kijelentette, hogy katonákat küldene Ukrajnába, ha a NATO úgy rendelkezik. Márki-Zay Péter akár észre is vehetné, hogy a NATO nem a Pentagon: Magyarország is a NATO, Magyarország is dönt – egy ilyen ügyben leginkább az Országgyűlés. Az sem javított az ellenzéki lista vonzerején, hogy az épp miniszterelnöknek készülő listavezető szeme sem rebbent meg azon gondolat hatására, hogy magyar katonákat küldjön egy háborúba.
A jogállamiság hiánya talán nem érdekli a magyarok többségét, de jelzem, hogy élnek itt százezrek, akiket viszont érdekel. Például engem érdekel. A könnyelmű lemondás ezekről az értékekről meg ezekről a választókról nem most kezdődött, hanem amikor azok, akiknek programot kellett volna adniuk és irányt kellett volna mutatniuk, ötvenegy százalékos többségű alkotmányozásról kezdtek nyilvánosan fantáziálni. Az ajánlatuk alkotmányos válság, politikai bizonytalanság és a számukra oly édes bosszú ábrándja volt. Akkor kellett volna tiszteletet mutatniuk a jogállam iránt, ők azonban a fennmaradó törvényes rendet is szétverték volna, mert azt mérték, hogy ez az ígéret a híveik körében népszerű.
Hisznek egyáltalán bármiben is?
Az ellenzéki szereplők a fentiekkel való szembenézés, az ellenzéki politika személyi és tartalmi megújítása helyett a maguk politikai jövőjét inkább egymás ledarálásában látják meg. A fővárosi közgyűlés megbénul, mert a DK és a Momentum összevész két, azaz kettő önkormányzati képviselőt illető nyomorult pozíción, amelyeket jelen állás szerint még csak nem is biztos, hogy megnyerne az ellenzék. A Jobbik vezetői eközben egy nemierőszak-cselekmény eltussolásán fáradoznak, a szavazók nélküli pártot vezető parizeres proli pedig épp legfőbb szövetségesét és elnökhelyettesét záratta volna ki, amiért az ellene fordult (végül Jakab Péter mondott le – a szerk.). Az MSZP lassú elbomlásában odáig jutott, hogy már nem képes kicsiny parazitapártját, a Párbeszédet táplálni, úgyhogy külön tervezik a jövőt, holott az Országgyűlésbe együtt sem jutnának be, Hadházy Ákos pedig újabb keresztes hadjáratot hirdet, ezúttal az LMP frakcióját vezető Ungár Péter ellen.