Szerintem a New York-i hatóságok komoly kockázatot jelentenek mindenféle járvány terjedésére
Ami már abból is kitűnt, hogy képtelenek voltak egy kórházi logisztika megszervezésére.
Amennyiben valami érdemit akart volna Cleese mondani, akkor elég lett volna elputyinoznia magát.
„A válasz arra, hogy ki hajtott végre brutális inváziót Magyarország ellen 1956-ban, az ukránok vagy az oroszok, az, hogy mindkettő vagy egyik sem. Magyarország ellen 1956-ban a Szovjetunió hajtott végre inváziót, benne ukránokkal, oroszokkal és másokkal egyaránt.
A Dunántúlt az oszét Mamszurov által vezetett alakulatok, a keleti területeket az örmény Babadzsanjan katonái szállták meg, míg Budapest elfoglalását az ukrán Lascsenko irányította Különleges Hadtest intézte.
A helyzet amúgy nem analóg. A kérdést inkább így kéne föltenni: mely államok voltak azok, amelyek kitartásra biztatták a magyar felkelőket, például november negyedikén mely kormány által létrehozott Szabad Európa Rádió olvasta be a milyen nemzetiségű Observer napilap cikkét amely szerint „elkerülhetetlenül nyomás nehezedik az Egyesült Államok kormányzatára, hogy katonai segítséget küldjön a szabadságharcosoknak”, hogy azután a segítségnyújtást – igen tisztességesen – az jelentse, hogy fogadták a magyar menekülteket?
Amennyiben valami érdemit akart volna Cleese mondani, akkor elég lett volna elputyinoznia magát. Igaz – teszem azt –, a magyar labdarúgó-bajnokságban kevesebb Putyin-oligarcha volt tulajdonos, mint Premier League-ben, hogy mást ne említsek.
És ha már történelem, és ha már választás: holnap lesz százéves évfordulója annak, hogy a grúz-oszét Joszif Visszarionovics Sztálint a Szovjetunió Kommunista Pártja Központi Bizottságának főtitkárává választották. Véletlen?”
(Fotó: Eric Idle, John Cleese, Terry Gilliam, Michael Palin és Terry Jones, a Monty Python brit humorista csoport tagjai /b-j/ egy londoni fotózáson 2014. június 30-án abból az alkalomból, hogy a csapat egy koncertsorozat miatt újra összeáll. (MTI/EPA/Daniel Leal-Olivas)
***
Április első vasárnapján újabb négy évre határozzuk meg az ország sorsát, hazánk minden magyar állampolgára eldöntheti milyen irányba tartson közös utunk.
Az elmúlt 30 évben nem foglalkoztatta a politika? Esetleg még nincs is személyes tapasztalata a rendszerváltás utáni időszakból? Vagy csupán szeretné hazánk jelenlegi helyzetét reálisan látni, mielőtt döntést hozna saját és gyermeke jövőjéről? A Mandiner Választási Különszáma erre kínál lehetőséget!
A Mandiner Választási Különszámát ezekben az üzletekben vásárolhatja meg!