Ehhez a Nyugathoz? (5.)

2022. január 30. 14:59

Lássunk tehát további idézeteket 2005-ből, liberális szájból.

2022. január 30. 14:59
null
Bayer Zsolt
Bayer Zsolt
Magyar Nemzet

„Azt ígértük az előző rész végén, hogy egy 2005-ös Origó-cikk alapján kíséreljük meg bemutatni, mi is a fényességes Nyugat valódi célja Kínával, és honnan ered ez a gyomorforgató képmutatás, farizeusság, hazudozás – egyszóval mindaz, ami ezt a mai Nyugatot jellemzi és meghatározza:

Akkor – ismétlem – lássuk:

»Nem tud mit kezdeni az Egyesült Államok Kína növekvő erejével – állítják amerikai elemzők George W. Bush amerikai elnök kétnapos kínai látogatása előtt. Az amerikai külpolitika elbizonytalanodott, míg néhány hangadó az egyre növekvő veszélyt (az amerikai sajtó szerint a sárkányt) látja Kínában, addig mások a kereskedelmi kapcsolatokban és a kínai piacban rejlő lehetőségek kiaknázását követelik, azaz partnernek (pandának) tekintik Kínát. Csaba László egyetemi tanár szerint Kína egyelőre nem vágyik a jelenleginél nagyobb hatalomra, a gyors növekedéséből fakadó problémák megoldásán dolgozik. Egyszerűen csak annyi történt tehát, hogy Washington fejére nőtt a hatalmas panda

Igen, ez elég jó kiindulópontnak tűnik, ráadásul a hibátlan pedigréjű, echte liberális és Orbán-gyűlölő Csaba László a »szakértőnk«, lássunk tehát további idézeteket 2005-ből, liberális szájból:

»Az amerikai–kínai viszony olyan, mint amikor egyszerre kell előre menned és rágóznod” – így jellemezte az Egyesült Államok és a világ legnépesebb országának kapcsolatát Michael J. Green, George W. Bush ázsiai főtanácsadója kongresszusi meghallgatásán. Bush szerdán kezdődött ázsiai útján két napot tölt majd Kínában, ahol tárgyal Hu Csin-tao kínai elnökkel. A megbeszélést várhatóan a Green által lefestett hangulat jellemzi majd: gazdasági kérdésekben történhet megegyezés, a többi lehetséges téma – Tajvan ügye, a politikai és szabadságjogok kérdése –  azonban nagyrészt szócséplés.«”

Nyitókép: MTI/EPA/Ian Langsdon

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 35 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
MayorAnna
2022. január 30. 23:34
Nem voltam itt, de ez nem is lényeges. Gondolom, a visszaszámlálás 2010-től kezdődik. Tehát, 2010-8=2002. Amit nem értek: föntiekből hogy adódik, hogy 2005 az elmúlt tizenhárom. Már megbocsáSS!
nemecsekerno_007
2022. január 30. 20:24
Haja, kibaszott geopolitika. A moslékellenzék helyében én kurvára imádkoznék, hogy Orbán épségben térjen vissza Moszkvából.
PPK
2022. január 30. 19:19
Egyre laposabb. Tíz sor idézet egy sor saját gondolat.
Drazsé
2022. január 30. 16:50
A dagadt pávatáncos Európát bomlasztó figurákhoz odacsapódva mutogatja a nem létező izmait és rázza az öklét Brüsszel fele úgy, hogy páratlan napokon Putyint védelmezi az EU ellenében, Moszkvában keresi politikai túlélésének biztosítékait. Nem tudom, hogy ez a szélsőséges hintapolitika hogyan szolgálja a nemzeti érdeket (sehogy), és mi köze van a szuverenitáshoz (semmi), de az az érzésem, igencsak félrecsúszott a doktor úr sokak által csodált évtizedes hatalomtechnikai ügyeskedése, ha már szamizdatban készíti fel e rajongóit arra, hogy az Európai Bíróság Magyarország ellen fog dönteni február közepén, amikor kihirdetik az ítéletet a jogállamisági rendelet ügyében. Szerintem ezzel leért sufnijogász pályafutása aljára minden jogászok gyöngye, aki képes volt leírni, hogy nem szabad elfogadni, hogy az Európai Bíróság politikai döntést hozzon. Orbán Viktor rémálma válik valóra azzal, hogy ha netán kormányon marad április 3-a után, az eddigieknél hatékonyabban, komoly pénzügyi eszközökkel büntethetik majd a jogállami elvek be nem tartását. De igazán szólhatna valaki neki, hogy a véres legalja, amikor egy jogászminiszterelnök arra buzdít, hogy jogerős bírósági döntéseket nem szabad elfogadni. Kettő: nem őt perelték be, hanem ő indított pert, amiről január 29-én azt írja, hogy el fogja bukni. Hát akkor lófaszért kellett pereskedni? Normális ember általában akkor perel, ha úgy érzi, neki van igaza. Ha előre tudja, hogy nincs igaza, akkor nem perel. Három: azt is mondja el neki valaki, hogy hazudik: az EU nem politikai és ideológiai feltételekhez akarja kötni a támogatásokat, hanem az uniós szerződések és a jogszabályok betartásához. Aminek része az is, hogy az uniós tagállamok, az uniós adófizetők pénzét nem lehet egy maffiakormány hizlalására felhasználni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!