Hivatalos: Gyurcsány emberének áll Tarjányi Péter
A biztonságpolitikai szakértő közösségi oldalán jelentette be a hírt.
A társadalmi harag miért nem azokra irányul, akiket a legtöbb fekete halála terhel?
„Daunte Wright halála miatt összegyűlt tüntetők szabad önkifejezését figyelve eszembe jutott, hogy a BLM egy újabb bűnelkövetőt emel vállára, a fekete polgárjogi mozgalmak egy újabb bűnözőt avatnak hőssé. Azon is eltűnődtem, hogy vajon mi lehet az oka annak, hogy a BLM és a többi világjobbító mozgalom majdnem kizárólag rovott múltú feketék halálát torolják meg a társadalmon? Azoknak a feketéknek a halálát miért nem bosszulják meg, akiket feketék gyilkolnak meg, akik bandaháborúk vétlen áldozataivá váltak?
A különböző fekete bűnbandák egy hét alatt több szenvedést okoznak az afroamerikai társadalomnak, mint az összes rendőri hatóság Amerikában 100 év alatt. A különböző feketéket támogató mozgalmak miért nem a nagy befolyással és negatív hatással bíró bandákat szorítják ki a gettókból? Vadászhatnának stricikre, akik szerencsétlen sorsú fekete lányokat kényszerítenek prostitúcióra, dílerekre, akik drogot adnak fiataloknak, és kihasználják a legnyomorultabbakat.
A társadalmi harag miért nem azokra irányul, akiket a legtöbb fekete halála terhel? Miért a fehéreket vonják kérdőre, az előítéletek miatt? A fekete öntudat miért nem veszi célpontba azokat, akik iszonyatos kárt tesznek a feketék társadalmi megítélésében? De tényleg, miért nem?
A magyarázat talán az lehet, hogy egy ilyen polgárjogi akció résztvevői hullazsákban tipegnének haza. És ez az oka annak is, hogy a rendőrök miért használják gyakran a fegyverüket, ha fekete gyanúsítottat állítanak elő. A tapasztalat ugyanis arra tanította az amerikai rendőröket, hogy példának okáért egy autóba visszaugró 'feka' jó eséllyel a fegyvere után kutat, amit a rendeltetésszerű használat indokával kíván elővenni. És jobb lőni, mint lelőve lenni.
A fehér középosztály sem támogatna olyan mozgalmakat, amelyek nem illeszthetőek bele a modern társadalomelméleti fejtegetések rendszerébe. Nem utalnának pénzt a valós problémák megoldására. A pénz pedig kardinális kérdés. Az biztosítja ugyanis azt, hogy a BLM mozgalom egyik alapítója másfél millió dollárért házat vehessen magának egy hófehér környéken. Mert ugye a feketék egyenjogúságáért való küzdelmet nem lehet bárhonnan végezni.”