Visszaültem olvasni. Egy perc múlva behívták az előttem érkezőt. A következő én voltam. Ránéztem az órára: dél múlt két perccel. A papírom alapján kifaggattak, hogy viselem az oltásokat, mondtam, a vérvételeket nem viselem jól, oltást pedig gimnazista koromban kaptam utoljára, akkor utáltam őket, de hát jöjjön, aminek jönnie kell. Vártam a csípést, de már leragasztották a karom, kedvesen elmondták, üljek le kint egy fél órára, milyen hatások esetén mit csináljak, kit hívjak.
Leültem, megint olvastam. Fél óra múlva megkaptam a papírt, és már kint is voltam a Kútvölgyiből.
Profi menedzsment, kedves pácienskezelés, gyors oltás, semmi sor,
semmi olyasmi, ami miatt szidni szoktuk a magyar egészségügyet. Amint hazaértem, láttam a hírt, hogy megvan a hárommillió beoltott. Lehet, hogy én voltam a hárommilliomodik?
Vakcinairigységem nincs, és az egész vakcinairigységes jelenséget proli tempónak tartom. Gondolom, a marxoid társadalomtudósok szerint csak az lenne igazságos, ha világkormány lenne, ami elintézné, hogy mindenki egyszerre kapja meg az oltást, méghozzá ugyanazt, ami a világállam laboratóriumának fejlesztése, nem holmi kapitalista vircsaft. Akik nem akarják beadatni maguknak, azokat szép szóval kéne felvilágosítani, és ennek sikere szerintük kizárólag a felvilágosítókon múlna. Regisztrálni nem kellene. Amúgy ahhoz képest, hogy a nemzetközi baloldalon ma hogy dívik az Amerika-gyűlölet, karöltve a kapitalizmusutálattal, elég meglepő, hogy nem az államkapitalista kínai cuccot részesítik előnyben. Az a csúnya Pfizer mégiscsak profitál a vakcinákon…
Amit pedig Vásárhelyi Mária művel, az AP legutóbbi, a valóságot finoman szólva sem teljesen kifejtő tudósítása kapcsán, az kriminális. Ezt a nőt már régen felzabálta a rosszindulat. A kínai főfőfőorvos kiforgatott szavai nem a Shinofarmra vonatkoztak ugyanis. De várja ki Vásárhelyi, amíg az EU-s gyógyszerügynökség méltóztatik engedélyezni a keleti vakcinákat. Mi nem várjuk.
A magyar egészségügyről meg annyit, hogy egy egészségügyi rendszer vagy drága, magán és profi, vagy olcsó, állami és lepukkant. Esetleg a kettő valamilyen keveréke, de nincs az az ország Európában és Észak-Amerikában sem, amelynek lakói ne szidnák a saját egészségügyi rendszerüket.
Nem találkoztam még amerikaival, brittel, némettel, franciával, spanyollal, osztrákkal, de még svéddel sem, aki azt mondta volna, milyen király vagy legalábbis tök oké hazájának egészségügye.