„Európa legszűkmarkúbb bértámogatási rendszere a magyar, a koronavírus-járvány okozta gazdasági válság kezelése a kormány részéről elégtelen. Ezt támasztja alá az Európai Alapítvány az Élet- és Munkakörülmények Javításáért (Eurofound) statisztikája arról, hogy a tavaly áprilisi adatok szerint az egyes országokban a munkavállalók hány százaléka került át részmunkaidős foglalkoztatásba vagy részesült ideiglenes munkanélküli ellátásban – vagyis a munkavállalók hány százaléka részesült bértámogatásban.
A lista legvégén találjuk Magyarországot, az összes munkavállaló mindössze 0,8 százaléka részesült a bértámogatásban a tavaly április adatok alapján. A listán utolsó előtti Lettországban ez az arány a magyar több mint ötszöröse, 4,3 százalék. De a környező országban is mindenhol magasabb ez a szám, ami azt jelenti, hogy mindenhol sokkal jobban támogatták a nehéz helyzetbe került munkavállalókat.
Mi a Momentumnál tudjuk, hogy a gazdaság talpra állításának legfontosabb eszköze az emberek megélhetésének támogatása. Három hónapnyi munkanélküli támogatás egy ilyen mély válságban semmire sem elég. Duplázzák meg, növeljék hat hónapra az ellátás időtartamát. Emellett pedig a családi pótlék duplájára emelésére, az uniós jövedelemkiegészítő program kiterjesztésére, valamint határozott munkahelyvédelmi lépésekre is szükség van.”