„És most a Z-generációhoz tartozó nők 30 százaléka azt mondja, a férfiak szexuálisan érdektelenek a számára. Ez a szám közel sem normális. Ez egy mélyen dekadens kultúra jele – egy kultúráé, ami nem képes biztosítani a saját túlélését. A legfontosabb dolog, amit egy nemzedék létre tud hozni, az a következő nemzedék. Ha nincsenek családok, nincsenek gyerekek, nincsen jövő sem.
1947-ben Carle Z. Zimmerman, a Harvard szociológia intézetének feje írt egy könyvet Család és Civilizáció címmel. Zimmerman nem volt vallásos ember; azok a civilizációs értékek érdekelték, amelyek következtében egy civilizáció fel tud virágozni; és azok a jelenségek, amelyek egy civilizáció összeomlását hoztál el. A fő tézise az, hogy a család határozza meg egy civilizáció erejét és ellenállóképességét. (…)
A szex elsősorban az egyéni kiteljesedésről szól – és talán kizárólag az egyéni kiteljesedésről. A fiatalok ma egyáltalán nem látnak összefüggést a szex, a család és a hosszú távú célok közt. Körülbelül erről írtam egy 2013-as esszémben, a Szex a kereszténység utánban, ami azóta is az egyik legolvasottabb cikkem, ami valaha megjelent az American Conservative-on.
Zimmerman a könyvében kilistázza a haldokló civilizációk jellemzőit, köztük a család szétesését és a homoszexualitás virágzását. Még egyszer: ő nem volt vallásos, de a társadalomtudomány iránti elköteleződése oda vezette, hogy a görög és római példákból ezt a következtetést vonja le.
Azt mondani persze leegyszerűsítés volna, hogy »a homoszexualitás miatt omlott össze Róma«. A homoszexualitás nem jelentette ugyanazt ezekben a kultúrákban, mint a miénkben. Inkább arról van szó, hogy a homoszexualitás nagyobb elfogadása annak a jele volt, hogy erodálódott az abba vetett hit, hogy a családalapítás a következő nemzedék létrehozásáért van, és hogy ez a legfontosabb célja egy civilizációnak, valamint hogy a civilizáció kulturális struktúrájának és normáinak ezt a célt kell szolgálnia.
A mi esetünkben még azelőtt összeomlik a civilizáció, hogy nekikezdenénk a nagy újratanulásnak. Most kezdem érteni, hogy egy szociológus, akivel pár éve beszéltem, miért mondta, hogy a nemi binaritás elfogadásának csökkenése a nyugati civilizáció végét fogja jelenteni. Arra gondolt, hogy elfeledkezünk arról az alapvető dologról, ami biztosítja a civilizációnk jövőjét.”