Nem tudni, mit is akart ettől a rendkívüli ülésszaktól a DK, hiszen a kormányfő számonkérése ebben az országban lehetetlen. A többit is tudjuk: a Ház már a látszatát is elvesztette annak, hogy a demokrácia koronája, érdemtelen gyülevész had találkahelye, ahol komolyan vehető és önmagát komolyan vevő ellenzéknek semmi keresnivalója.
Ami pedig a közönséget illeti, igaza van a Magyar Nemzetnek: tele a Balaton, »a fél óra alatt néhány millió test vízbe merült, vagy elemésztett egy lángost«. Amíg így van a péntek késő esti Magyar Közlöny marad a legérdekesebb olvasmány. Benne a demokrácia felszámolásának lenyomata. Amihez amúgy felesleges is a Ház.”