Egy kis forinterősödés és beelőzzük Lengyelországot

2026. június 02. 09:44

Ahogy többször elmondtam, erősen torzítóak a nominális GDP összehasonlítasok.

2026. június 02. 09:44
null

„Ahogy itt többször elmondtam, erősen torzítóak a nominális GDP összehasonlítasok. Egy érdekes cikk a Portfolión leírja, mit is jelent a forinterősödés. Jót, de rosszat is, semmi sem fekete vagy fehér. De az biztos, hogy hirtelen sokkal »fejlettebbek« és »gazdagabbak« lettünk, mert a legtöbb sokak által készpénznek vett összehasonlitás egyszerűen az aktuális forintárfolyamtól függött. Nahát, egy kis forinterősödés és beelőzzük Lengyelországot (is)?

Jelzem, ugyanez lesz a fizetések összehasonlitasánál is. Ezért van sokkal több értelme a vásárló erő paritásnak.”

A nyitókép illusztráció (Pexels) 

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nuevas-reglas
2026. június 02. 14:29 Szerkesztve
A vasarloeronek semmilyen kozvetlen koze nincs a forint-euro arfolyamhoz, mivel mo-n a fogyaszto csak forintert vasarolhat Az lehet, hogy az import termek arak csokkennek majd emiatt, de az is lehet hogy nem, majd kiderul az inflabol Egyebkent koszonjuk a magyar kormanynak, es az okos magyar nepnek, hogy a forintronto orszagdulo ork lenyeket megbuktattak vegre
Válasz erre
0
0
bagira004
2026. június 02. 13:33
Most érik be a Fidesz kormány munkája , ennyi . Közben a tiszás vezér hazudik hogy minden szarizmus.
Válasz erre
3
1
Reszelő Aladár
2026. június 02. 13:08
Ha szigorúan nézzük, az iráni válság kitörésekor megint felment 400-ra az EUR, most 355 alatt van. Vagyis a minimálbér 2 hónap alatt változatlan forint összeg mellett felment 807 EUR-ról 922-re. Ezt nevezem áradásnak. Amúgy Matolcsyéktól megkérdezném, hogy ha tényleg abból volt bevétele az MNB-nek, hogy kitartóan gyengült a forint, akkor ez valójában kinek is volt jó? Jó tudom az exportőr cégek TULAJDONOSAINAK. Még csak az ott dolgozóknak sem. A vicc az hogy aki 300 nettót keresett 10 éve és év elején kapott 400-at, annak EUR-ban egy centet sem emelkedett a fizetése 10 év alatt.
Válasz erre
0
0
fatman
2026. június 02. 11:44
Áprilisban csak 104 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet, a kivitel volumene 4,9%-kal alacsonyabb, a behozatalé 10%-kal magasabb volt az előző év azonos időszakinál. Az egyenleg 1045 millió euróval romlott az egy évvel korábbihoz mérten, vagyis csak áprilisban a külkeren elbuktunk 1 milliárdot az erős forint miatt...
Válasz erre
7
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!