„Az elmúlt napokban szemtanúi lehettünk a magyar külpolitika látványos összeomlásának. Egész Európa azért dolgozik jelenleg, hogy Fehéroroszországban békés, a demokrácia szabályait tiszteletben tartó módon rendeződjön az elcsalt választások után kialakult helyzet.
Tegnap az EU külügyminiszterei tanácskoztak a belarusz ügyről, míg ma állam- és kormányfői szinten tették ugyanezt a tagállamok. Azonban a Fidesz elvtelen, diktátorok harminc ezüstért vásárolt barátságára alapozó külpolitikája azt eredményezte, hogy mára csak sodródunk az eseményekkel.