Mohácsnak manapság gyakorlatilag nincs adóssága, miközben számottevő tartalékkal, ipari parkkal, mutatós városképpel és település-szerte ingyenes parkolási lehetőséggel rendelkezik. Fel sem merülhetett volna, hogy az idei önkormányzati választást nem Szekó nyeri,
amelyet helyi források szerint az utolsónak tervezett.
Tevékenysége megkoronázásának szánta a mohácsi Duna-híd felépítéséről szóló megegyezést, amely a tervek szerint 2023-ra készülhet el.
Szekó Józsefet zárkózottnak, tartózkodónak ismerték, de ez leginkább annak volt köszönhető, hogy munkáját teljesen alárendelte Mohács sikerességének. Feleslegesen és alakoskodásból nem haverkodott, keményen, mérnöki precizitással haladt előre útján, amelynek minden lépését jól megtervezte; mérnöki beállítottsága ebben is felszínre tört. Meghatározó alakja volt a megyei közgyűlésnek, ezúttal is második helyen állt a megyei listán. Egy cikluson át, 2010 és 2014 között országgyűlési képviselőként is dolgozott, de amikor összeférhetetlenség miatt döntenie kellett, hogy városvezető vagy képviselő lesz-e, fel sem merült az utóbbi gondolata. A római jog alapvetései közé tartozik a jó gazda gondosságának fogalma, és Szekó József mindig ennek szellemében járt el szűkebb pátriája érdekében.
Amióta megtörtént a halálos baleset,
mindenki azon gondolkozik Mohácson, hogy mi lehet a választás után.
Az teljesen biztosra vehető, hogy a Fidesznek az önkormányzatban stabil és biztos többsége lesz, komoly meglepetés lenne, ha akár egyetlen városi kerületet is elveszítenének. És ahogy arról már mindenki értesülhetett, október 13-án maximum egyetlen polgármester-jelölt lehet a törvényi szabályozás miatt, Csorbai Ferenc, a helyi MSZP jelöltje. Az a jelölt, aki 2014-ben 12 százalékot sem ért el Szekó ellen. Márpedig Nyakó István, az MSZP szóvivője szinte biztossá tette, hogy számukra teljesen mindegy, ha valaki úgy lesz polgármester egy echte jobbos helyen, hogy ahhoz ad absurdum csak egyetlen szavazat kell, akkor sem léptetik vissza Csorbait.
Mármost ezek után még szimpatikusnak is tűnhetne, hogy a mohácsi ellenzéki szövetség – mínusz MSZP – a DK-Jobbik-Momentum trió visszalépésre szólította fel az MSZP-s jelöltet, de tudni kell, hogy Mohácson az MSZP okkal maradt ki a teljes ellenzéki összefogásból. Nem akartak közösködni, előre megmondták, hogy ők ezúttal is Csorbait indítják, ha ez nem tetszik a többi ellenzéki pártnak, akkor így jártak. Talán tudva, hogy milyen sikerre számíthatnak, ez a 3 párt nem állított ellenjelöltet, de Csorbai mögé sem álltak be. Természetesen gondolhatunk arra, hogy e szervezet képviselőit hirtelen megszállta az önzetlen demokráciaféltés, ötvözve kegyeleti érzékenységgel, de talán az sem a valóságtól elrugaszkodott feltételezés, hogy a helyben meglévő ellenzéki ellentétek nem az ő javukra dőlnének el a következő 5 évben, amennyiben az MSZP adná a polgármestert. És az egy dolog, hogy a teljesen biztosan várható Szekó-győzelem esetén nem vesződnek polgármester-jelölttel, de egészen más a helyzet, ha a nem szívlelt MSZP megerősödésének lehetősége merül fel. Értelemszerűen ez nem az „új pólus” érdekeit szolgálná. No és ebből is látszik – hiszen nyilvánvaló, hogy egy majdani időközi választáson a Fidesz bárkit indítana Mohácson, az megnyerné a polgármesteri széket –, hogy
az ellenzéki pártok még a kisebb városokban is sokkal nagyobb ellenfelei egymásnak, mint a Fidesznek,