– Az iszlám helyére a baloldalt állítani nem működőképes ötlet a gyakorlatban. Ez már a szovjeteknek sem sikerült, pedig ők évtizedeket és elég nagy összeget öltek ebbe, ráadásul skrupulus nélkül vihették végbe kísérleteiket.
– A kurdok sorsa nem tőlünk függ, hanem az Egyesült Államoktól, Oroszországtól és Irántól – a törökök mellett, persze. „Nekünk” nem kell, hogy bűntudatunk legyen.
– Erdogan szultán birodalma és a déli határaink között csak néhány instabil, félig kiürülő ország van. Sőt, a Fényes Porta legészakibb kihelyezett tagozata, Bosznia alig 70 (!) kilométerre van a déli határunktól. Nekünk emiatt kellene aggódnunk, meg amiatt, hogy a felforgatás erői ott dolgoznak Macedóniában.
– Az Európai Unió akarat és cselekvőképes haderő híján nem ülhet oda a nagyokhoz ebben a játékban. Hiszen az Unió német anyaállama sem képes a török-kurd villongásoknak elejét venni a hazai városok utcáin – ugyan hogyan tudnák Erdogant megállítani?
– Ha a németek és a franciák nem adnak el fegyvereket Erdogannak, akkor annak nem az lesz az eredménye, hogy Erdogan katonai gépezete nem jut fegyverhez, hanem az, hogy a német és francia ipar piacot veszít, miközben Erdogan szép nyugodtan be fog vásárolni más szállítóktól.
– Az sem érv, hogy ha a kurdokért nem emeljük fel a szavunkat, akkor majd a magyar kisebbségekért sem fog szólni senki. Miközben ugyanis például a krími tatárok végigpanaszkodhatják a fél világot, a kárpátaljai magyar kisebbség csak zavaró tényezőként tűnik fel.
– A kurdok története a cserben hagyás minősített esete. A kurdokat felemelték – és most eldobják, mint a kifacsart citromot. Intő példa a minden kis nép soraiban meglevő, mindent túllihegő nyaloncok számára. Azonban félő, hogy ez az eset is kevés azoknak az embereknek a számára, akik a hazájukat érzik kevésnek.