Ez nem „cserbenhagyásos evangelizáció” – interjú a Ferenc pápa nevét viselő kávézó alapítóival
„Isten sosem fárad bele a megbocsátásba” – ha csak annyit ér el a Café Francesco, hogy ez a falára írt üzenet bevésődik a szívekbe, már megérte.
Azt nem értem, hogy a humanitárius és környezetvédő lelkesedés miért nem terjed ki a védekezésre képtelen emberi magzatokra is.
„Nem csoda, hogy az abortusztilalom vehemens támadások kereszttüzébe került. A napokban érdemes volt figyelemmel követi a legnagyobb amerikai tévétársaságok vitaműsorait, amelyekben sok esetben a műsorvezetők, szerepükből kiesve, az abortuszpárti vitázó oldalára álltak, és az életpárti résztvevőt egymást felváltva próbálták sarokba szorítani. Ez ma így megy. Abortuszpártinak lenni a kifizetődő, ez sokszorosan meghálálja magát a nyugati fősodratú média világában. Nincs ez másképpen Hollywoodban sem.
Jó példa erre az, hogy miután Georgia állam republikánus kormányzója, Brian Kemp aláírta a jövő január elsejétől életbe lépő »szívdobbanástörvényt«, Hollywoodban színészek és filmgyártó cégek bojkottot hirdettek Georgia ellen. Igen, jól értik. Az abortuszpárti celebek bojkottálnak egy amerikai államot, hogy az az ő morális elvárásaiknak megfelelve hozzon törvényeket.
Alyssa Milano színésznő a napokban Twitter-bejegyzésben szólított fel mindenkit, hogy tartózkodjék a nemi élettől mindaddig, amíg a nők »vissza nem nyerik a testük feletti rendelkezést«.
Az abortuszpárti aktivisták néha nem várt helyről kapnak segítséget. Emlékezetes, hogy Emma Bonino olasz abortuszaktivistát – aki a Momentum kampányában is részt vett, illetve egy életet szentelt az abortusz legalizálásának, és aki maga is létrehozott egy olyan illegális klinikát, ahol több mint tízezer magzatot öltek meg – maga Ferenc pápa nevezte Olaszország nagyjai közül valónak, akinek sokat köszönhet az egész világ.
Fokozott figyelmet fordítunk a természet megóvására, az állatok és az erdők védelmére. Ezt a magam részéről támogatom is. Csak azt nem értem, hogy a humanitárius és környezetvédő lelkesedés miért nem terjed ki a védekezésre képtelen emberi magzatokra is, akiket milliószám gyilkolnak meg évente? Ha egy ritka békafaj védelmet élvez, akkor a magzat miért nem?”