Kabaré: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Ilyen rövid idő alatt lehetetlen kibogozni az összegabalyodott szálakat, főleg úgy, hogy ehhez nem kap segítséget Brüsszeltől.
„Mindez persze nem azt jelenti, hogy nem volt jogos népszavazást rendezni egy olyan fajsúlyos kérdésben, amelyről legutóbb 1975-ben mondhattak véleményt a britek, de az 52:48 arányú népszavazási eredmény túlságosan szoros volt ahhoz, hogy egyszeri döntés alapján lépjen ekkorát Nagy-Britannia egy kikövezetlen úton, egy bizonytalan jövő felé.
Az ország nem volt felkészülve erre a döntésre. Olyannyira nem, hogy ez a felkészületlenség azóta a brit politikai és gazdasági folyamatok minden egyes mozzanatában visszatükröződik. Az EU-csatlakozással már sokan próbálkoztak, több-kevesebb sikerrel, s mindenki tudja, milyen bonyolult tárgyalásokkal, bürokratikus útvesztőkkel jár. A kilépést azonban most először kísérli meg egy tagállam, amely rájöhetett arra, hogy ilyen rövid idő alatt lehetetlen kibogozni az összegabalyodott szálakat, főleg úgy, hogy ehhez nem kap segítséget Brüsszeltől.”