Büszkék vagyunk a kutatóinkra

2018. június 20. 13:03

Munkánkkal arra törekszünk, hogy a társadalom számára fontos témákban a tudományos alapú megközelítés véleményformáló szerepet töltsön be.

2018. június 20. 13:03
Rudas Tamás
MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont

„Tisztelt Olvasó!

Mi az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpontban büszkék vagyunk a kutatóinkra. Büszkék vagyunk rájuk, függetlenül attól, hogy a határon túli magyarok helyzete, a társadalmi egyenlőtlenségek, speciális helyzetű társadalmi csoportok, a közpolitika intézményeibe vetett bizalom vagy a sajtószabadság érvényesülése terén folytatnak felfedező kutatást. A Társadalomtudományi Kutatóközpontban a témaválasztás szabad, mert csak a szabad, kíváncsiság által vezérelt témaválasztásból származik igazi innováció. A kiválóság egyetlen - igaz, nagyon szigorú - mércéje a kutatásban a tudományosság nemzetközileg elfogadott módszereinek alkalmazása, az eredmények rangos folyóiratokban és kiadóknál való publikálása, a sikerességet egy objektív teljesítményértékelési rendszer minősíti minden évben.

Munkánkkal arra törekszünk, hogy a társadalom számára fontos témákban a tudományos alapú megközelítés véleményformáló szerepet töltsön be.

A társadalomtudományi kutatás haszna az, hogy az egyéni sorsok mögött feltárja a társadalmi törvényszerűségeket és ezzel higgadt és kiegyensúlyozott gondolkodási alapot teremt. A társadalomtudományi kutatás természeténél fogva kritikai jellegű, azaz a társadalom működésében, az emberek egymás közötti kapcsolataiban jelentkező problémák feltárására, ezek okainak megismerésére törekszik. Ezt a feladatát csak akkor tudja ellátni, ha ellentmondásos jelenségek vizsgálatától sem riad vissza. Az így feltárt és közzétett ismeretekre építve mindenki kialakíthatja a saját véleményét és segítséget kaphat a világban való eligazodáshoz.

Örömmel vesszük, hogy érdeklődésével megtisztelte honlapunkat. Kérjük, tájékozódjon munkánkról, nézze meg aktuális kutatási projektjeink listáját, várjuk rendezvényeinken.

Rudas Tamás
főigazgató”

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 93 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kgz1
2018. június 21. 20:22
A szóban forgó kérdésre neked sincs bizonyítékod (hogyan keletkezett az élet). De mindenki abban hisz, amit jónak lát.
A teremburáját
2018. június 21. 18:51
Az a baj veletek kreacionistákkal, hogy nemcsak az evolúciót tagadjátok, hanem azt is, hogy azért megismételhetetlen, visszafordíthatatlan, mivel ma már gyökeresen mások a környezeti feltételek a Földön, mint 3-4 milliárd éve, mikor az élet megjelent rajta. Az előbbi példával azt kívántam illusztrálni, hogy azért a mai körülmények közt is vannak olyan élőhelyek ahol némileg hasonló életfeltételek léteznek mint az ősidőkben (ilyenek lehetnek még a rendkívül mély barlangok, kéregrepedések, kialudt vulkánok, stb. de a legkomplexebbek és meglepőbbek ezek az óceán fenéki életközösségek). Ezek konkrét információkkal szolgálhatnak az élet megjelenéséről s az első élőlényekről. Csak nem egyszerű dolog vizsgálni őket!
u.cserkész
2018. június 21. 16:06
Azé' Lukács György életművének feltárása és közkinccsé tétele még hiányzik a boldogságunkhoz.:-) Mert vannak fontosabb dolgok is, mint, hogy nem lehet klímaszerelőt keríteni.
Lord Shen
2018. június 21. 14:58
Már '90ben lógnod kellett volna rohadt fasz. Szóval inkább kussolj.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!