„Így hangzik a Richter Gedeon gyógyszergyár szlogenje. Értékelhetnénk, ha egy kivételes teljesítmény előtt adóznának elismeréssel, de itt egészen másról van szó. Szükségszerűen felötlik a reklámfilm nézőjében, hogy jár-e automatikus elismerés pusztán azért, mert valaki nőnek született?
(...)
Miféle megosztó, a nemeket fontosság szerint megkülönbözető, hitvány szexista ideológia foglya lett a gyógyszergyár és vele együtt az a társadalom, amely nem veti ki magából azonnal az efféle üzeneteket? Dolgozhat-e megbízhatóan és felelősen egy olyan gyógyszergyár, amely a tevékenységét egy diszkriminatív politikai ideológiára, a feminizmusra építi? Tehet-e nemi megkülönböztetést egy gyógyszergyár, az arra rászoruló, gyógyítandó betegek között? Kijelentheti-e egy gyógyszergyár, hogy számára csak az egyik nem egészsége a fontos? Vajon mennyire erkölcsös és emberséges ez?
Vajon a Richter Gedeon következő reklámkampánya úgy fog szólni, hogy csak a feketék/sárgák/fehérek egészségét tartja fontosnak? Vagy csak bizonyos vallásúakét, esetleg csak szőkékét, vagy csak barnákét, vörösekét?
Bár egyes női fülek számára hízelgő lehet a Richter Gedeon gyógyszergyár kampánya, viszont a nők egy másik, öntudatosabb részének és a férfiak széles tömegének éppen most játszották el a bizalmát.”