„Szombaton több tízezer gyűlt össze szentségimádásra szerte a Kárpát-medencében: hogyan értékeled a kezdeményezés sikerét?
Húszezer emberrel számoltunk, hiszen az Eucharisztikus Kongresszus is 2020-ban lesz, de ennél sokkal többen vettek részt a szentségimádásban. Ez egy magyarországi kezdeményezés volt, de engem is meglepett, hogy 18 ország csatlakozott hozzá, Japántól egészen Finnországig. Bátorítást akartunk adni azoknak, akik például egy kis faluban gyűltek össze: ők azt érezhették, hogy lehet csak néhányan vannak, de szombat este abban az időpontban velük együtt több tízezer ember imádkozik. Öröm volt ránézni a térképre, szép lassan szaporodtak a helyek és a végére 840 helyszínen volt szentségimádás, ahol összesen minimum 30 ezren voltak. Magyarország ragyog ezen a térképen, örömmel tölti el a szívemet, hogy az emberek ennyire nyitottak voltak erre a kezdeményezésre.