8) Az őszödi beszéd és a tévéostrom
Gyurcsány velejéig cinikus beszéde, vagyis az újkori magyar politikatörténet legmegdöbbentőbb performansza sosem látott hevességű tüntetéssorozatot idézett elő. Ennek nyitányaként szeptember 18-án tüntetők egy csoportja ostromolta meg a tévészékházat. A totális káoszba fulladó rendőri műveletek nem tudták megakadályozni az épület elleni támadást, ám az esemény után senkit sem vontak felelősségre. A baloldalon pedig fel sem merült az eseményeket közvetetetten előidéző Gyurcsány Ferenc lemondatása.
9) Az október 23-i rendőrterror
Bár a 2006 szeptemberében elindult tiltakozási hullámot érezhetően nem tudta érdemben kezelni a Gyurcsány-kormány, ám arra senki sem számított, ami október 23-án történt. A Fidesz megemlékezésén részt vevő tömegekre a rendőrség ráterelte a kiürített Kossuth tér demonstrálóit, majd olyan brutális oszlatás és állóháború kezdődött, amelyre 1956 óta nem volt példa. Az azonosítószám nélküli rendőri erők gumilövedékkel lőtték a tömeget, viperát alkalmaztak, több lincselés is előfordult. Az indokolhatatlan brutalitás után sokáig tagadás, a felelősségre vonás elkerülése zajlott, ráadásul Gergényi főkapitányt még ki is tüntették.
10) 2008-as népszavazás
A Gyurcsány-kormány igencsak rosszul mérte fel a társadalom tűrőképességét, és beleállt három olyan intézkedés megvédésébe is, amik egyébként tökéletesen ellenkeztek a közakarattal... ilyen volt a vizitdíj és a kórházi napidíj és a felsőoktatási tandíj. A 2008-ban tartott népszavazáson az urnákhoz járulók elsöprő többsége elutasította mindhármat, Gyurcsány pedig a szépemlékű Horváth Ágnes visszahívására tett javaslatot. Ez felborította a koalíciót is, a többit pedig ismerjük.
10+1) Gyurcsány reaktiválása
A rendszerváltás utáni történelem legsötétebb kormányzása Gyurcsány Ferenchez köthető, aki számos intézkedésével együtt végül megbukott. A masszív közutálat ellenére azonban a baloldal saját impotenciájával esélyt adott számára a visszatérésre, először csak a nyugdíjasok hátán lopakodott vissza a közéletbe, majd most már ott tartunk, hogy alienként a haldokló MSZP testében is átvette az irányítást, most már rajta áll vagy bukik a baloldal bármiféle sikeres szereplése, életben tartása.
Folyt. köv. a jobboldal tévedéseiről!